Artykuł sponsorowany Jak założyć zakład przetwórstwa owoców? Maszyny, formalności, lokal…

Jak założyć zakład przetwórstwa owoców? Maszyny, formalności, lokal…

Każdy przedsiębiorca, planujący otworzyć własny biznes, musi w pierwszej kolejności wszystko odpowiednio przemyśleć, dopełnić formalności i zaplanować zakup niezbędnych sprzętów. Nie inaczej jest w przypadku zakładów przetwórstwa owoców. Sprawdź, co musi się znaleźć na Twojej liście, jeśli w przyszłości chcesz zarządzać dobrze prosperującym przedsiębiorstwem.

Formalności

Zanim wybierzesz lokal i złożysz zamówienie na profesjonalne maszyny do przetwórstwa owoców, będziesz zobowiązany dopełnić szeregu niezbędnych formalności. W pierwszej kolejności musisz podjąć dwie kluczowe decyzje. Pierwsza z nich dotyczy formy prowadzenia zakładu. Do wyboru pozostaje działalność nierejestrowana, jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna lub spółka handlowa. Drugą z nich jest wybór formy opodatkowania. Możesz rozliczać się w oparciu o zasady ogólne, podatek liniowy lub ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Nie możesz także zapomnieć o zgłoszeniu swojej działalności wojewódzkiemu inspektorowi jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, najpóźniej w dniu rozpoczęcia działalności.

Lokal i maszyny do obierania owoców

Miejsce, w którym będzie funkcjonował zakład przetwórstwa owoców musi spełniać rygorystyczne normy sanitarne. Wszystkie wytyczne są szczegółowo opisane w rozdziale II Rozporządzenia (WE) nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych. Niezbędny będzie także zakup urządzeń do obierania owoców, które usprawnią proces produkcji. Pamiętaj, aby zaopatrywać się wyłącznie w sprawdzonych firmach, jak np. przedsiębiorstwo Marlena Marleny Miarczyńskiej. W zależności od profilu prowadzonej działalności będziesz potrzebował maszyn do obierania owoców, szypułkowania truskawek, odszypułkowania mrożonek lub krojenia owoców. W razie jakichkolwiek wątpliwości, skorzystaj z pomocy fachowca, który doradzi wybór najlepszych rozwiązań w konkretnym przypadku. Pamiętaj, że dobrze zorganizowana linia produkcyjna jest podstawą dobrze prosperującego przedsiębiorstwa.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter