Materiał Partnera Jak zadbać o odpowiednie ogrzewanie budynku

Jak zadbać o odpowiednie ogrzewanie budynku

Odpowiednie ogrzewane mieszkania jest bardzo ważne, nikt nie wyobraża sobie mieszkać w miejscu, które nie ma ogrzewania. Wybór odpowiedniej formy ogrzewania jest bardzo ważny, w wielu budynkach mieszkalnych korzysta się z węzłów cieplnych, które są doskonałym sposobem na ogrzanie bloku czy kamienicy.

Ogrzewanie dla budownictwa wielorodzinnego

Zadbanie o odpowiednią formę ogrzewania dla budownictwa wielorodzinnego jest bardzo ważne, dzięki odpowiedniej formie ogrzewania można znacznie podnieść poziom komfortu mieszkańców. Wybór odpowiedniej metody to także mniejsze ryzyko problemów i awarii. Węzły cieplne, z kotłami ogrzewanymi oleje opałowym, gazem ziemny czy elektrycznie są rozwiązaniem chętnie wybieranym dla ciepłownictwa.

Jest to rozwiązanie w dużej części bezobsługowe, co znacznie przekłada się na komfort użytkowania. Centralne ogrzewanie charakteryzuje się także bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa, a nowoczesne węzły cieplne charakteryzuje bardzo duża wytrzymałość i trwałość w porównaniu do innych rozwiązań. Poza tym rozwiązanie to ma wiele innych zalet.

Zalety węzłów cieplnych

Jakie są zalety węzłów cieplnych? Zapytaliśmy o to ekspertów firmy Bts Plus, która specjalizuje się w profesjonalnych rozwiązaniach dla ciepłownictwa. Największe plusy centralnego ogrzewania, to:

●       Wysoki komfort użytkowania - w bloku chyba nikt nie wyobraża sobie sytuacji, w której każdy mieszkaniec musi samodzielnie zadbać o ogrzewanie swojego lokalu. W nowoczesnych kotłach stosowana jest zaawansowana automatyka i rozwiązania, które podnoszą komfort korzystania z tego rozwiązania. Odbiorca ma pełną kontrolę nad tym, jaka ilość ciepła jest mu dostarczana, a cały system jest intuicyjny i prosty - automatycznie ustawić można temperaturę nocną czy samoistne włączanie się ogrzewania przed powrotem do mieszkania.

●       System alarmowy - nowoczesne węzły cieplne są wyposażone w czułe systemy alarmowe, które informują dostawcę ciepła o wystąpieniu problemów. Dzięki temu wszystkie awarie i problemy mogą zostać usunięte jeszcze zanim staną się one odczuwalne dla mieszkańców. W miejscach wyposażonych w automatykę i system alarmowy mieszkańcy mogą po prostu czuć się pewniej.

●       Stabilna dostawa ciepła - awarie są szybko wykrywane, a cały system działa sprawnie, więc dostawy ciepła są stabilne i bez przerw.

●       Możliwość rozbudowy węzła cieplnego - węzły cieplne są systemami, które w razie potrzeby pozwalają na podpięcie większej ilości mieszkań. Można także rozszerzyć zakres węzła cieplnego o dostarczanie także ciepłej wody do mieszkania.

Opracowanie:

BTS Plus spółka cywilna Bartłomiej Smal Piotr Tietianiec

Gdańsk , Trakt Świętego Wojciecha 29

Podziel się