Artykuł sponsorowany Jak zadbać o czystość elewacji budynku?

Jak zadbać o czystość elewacji budynku?

Pierwsze wrażenie ma ogromne wrażenie. Dlatego tak dużo uwagi poświęcamy naszemu wyglądowi czy porządkowi w mieszkaniu, gdy mamy spotkać się z kimś nowym. Często tez na podstawie tych zewnętrznych oznak wyrabiamy sobie pewne zdanie, które później weryfikujemy. Również to, jak prezentuje się budynek, może zachęcić lub zniechęcić do wejścia. Jak więc zadbać o elewację?

Najczęstsze zabrudzenia elewacji

Nawet najtrwalsze materiały ulegają wpływowi czasu. Dlatego musimy być przygotowani na to, że po latach farba czy inne powłoki elewacyjne ulegną uszkodzeniu lub zabrudzeniu. Źródła tego problemu mogą być różne.

Możemy między innymi spodziewać się, że po latach farba zacznie blaknąć i odpadać. Wilgoć natomiast powodować będzie pękanie tynku. Najczęściej jednak problemy wynikają z zanieczyszczeń powietrza, które osadzają się i wnikają w głąb elewacji. Właściciele domów jednorodzinnych natomiast często skarżą się na pleśń, grzyby i innego rodzaju naloty takie jak mchy. Zdarza się jednak, że uszkodzenia elewacji wynikają z działalności człowieka. W miastach wciąż mają miejsce akty wandalizmu, a na ścianach budynków powstaje graffiti, które trudno usunąć.

Jak zatem możemy dbać o elewację, by była piękną wizytówką wnętrza domu? Warto przede wszystkim w miarę możliwości zabezpieczać powierzchnię ścian budynków odpowiednimi preparatami. Natomiast w razie ich zniszczenia, uszkodzenia czy zabrudzenia, możemy sięgnąć po produkty chemii przemysłowej oferowane przez firmę Chemtec. Tworzone są one z myślą o materiałach stosowanych w budownictwie, dlatego możemy stosować je bez obaw o dalsze uszkodzenie konstrukcji.

Środki do mycia elewacji

Ze względu na specjalistyczny charakter środków chemicznych stosowanych do czyszczenia elewacji, musimy szczególnie uważać przy doborze preparatów. Warto tu skorzystać z porady dystrybutora, a także stosować produkty zgodnie z dołączonymi do nich zaleceniami.

Szczególne trudności w usuwaniu sprawia graffiti. W tym zakresie mamy do wyboru żel do usuwania graffiti Chemtech G100, który można stosować do usuwania farby lub sprayów ze środków transportu, na przykład wagonów kolejowych czy autobusów. Przy jego użyciu musimy jednak uważać na wszelkie plastikowe powierzchnie.

Graffiti wykonane farbą lub markerami oraz cień pozostały po graffiti usuniemy za pomocą płynu Chemtec G200 z materiałów obejmujących:

  • tynki cementowo-wapienne;
  • beton;
  • marmur i marmur polerowany;
  • cegłę;
  • granit;
  • wapień;
  • gres;
  • terakotę;
  • drewno;
  • linoleum;
  • plastik.

Preparat ten nie sprawdzi się natomiast na metalach. Z powierzchni szklanych, ceramicznych czy kamiennych usuniemy ślady wandalizmu za pomocą płynu do usuwania graffiti Chemtec G300. Nie zaleca się go natomiast to powierzchni malowanych. Preparat Chemtec G400 to natomiast skuteczny środek, gdy chcemy usunąć farby podkładowe oraz powłoki antykorozyjne z materiału każdego rodzaju.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas