Materiał Partnera Jak ekologicznie pozbyć się odpadków?

Jak ekologicznie pozbyć się odpadków?

Twoje przedsiębiorstwo generuje ogromne ilości odpadków i szukasz taniego sposobu na ich utylizację? Pamiętaj o tym, aby utylizacja śmieci była również przyjazna dla środowiska naturalnego! Czy można połączyć niski koszt odbioru odpadów oraz ekologię? Tak, jeśli wybierzesz odpowiedniego usługodawcę! Gdzie go szukać i dlaczego tak ważne jest racjonalne gospodarowanie odpadami?

Jakie śmieci generuje Twoje przedsiębiorstwo?

Jeśli chodzi o ilość produkowanych odpadków, przedsiębiorstwa z pewnością znajdują się na samym szczycie listy. Zwłaszcza zakłady produkcyjne, które generują ogromne ilości śmieci nie tylko na etapie produkcji, ale również późniejszego pakowania oraz transportu. Jeśli chcesz dobrze zaplanować tani i ekologiczny odbiór odpadów, najpierw określ, jaki typ śmieci dotyczy Twojej firmy. Wśród najczęstszych podziałów można wymienić:

  • Odpady zmieszane – resztki i śmieci zabrudzone, które nie nadają się do recyklingu.
  • Papier – opakowania, kartony, gazety, ulotki i inne czyste produkty wykonane z papieru.
  • Szkło – wyłącznie szklane opakowania np. słoiki, butelki lub opakowania po kosmetykach.
  • Tworzywa sztuczne – głównie plastik, ale również kartony po sokach oraz inne opakowania do żywności wykonane z tworzywa sztucznego.
  • Złom – metale różnego typu, najczęściej stal i metale kolorowe.
  • Bioodpady – wszystko to, co podlega naturalnemu rozkładowi m.in. resztki warzyw i owoców oraz zwiędłe rośliny.

W niektórych przedsiębiorstwach zdarzają się również odpady wielkogabarytowe oraz elektrośmieci. Segregacja odpadów jest bardzo ważna, gdyż umożliwia ponowne wykorzystanie wielu surowców.

Znajdź jednego usługodawcę!

Korzystanie z usług jednej firmy zdecydowanie ogranicza koszty odbioru śmieci. Szczególnie wtedy, kiedy nawiąże się stałą, regularną współpracę. Niestety, nie zawsze można znaleźć przedsiębiorstwo, które zajmuje się odbiorem i recyklingiem wszystkich typów śmieci. Jednym z nielicznych przykładów jest firma Eko Wtór, która bez problemu pomoże Ci pozbyć się odpadów, a następnie zajmie się ich bezpieczną dla środowiska utylizacją.

Dlaczego ważny jest recykling?

Generowanie zbyt dużej ilości śmieci negatywnie wpływa na nasze środowisko. Każdego dnia świat jest zarzucany tonami odpadków, które mogą zalegać w środowisku nawet kilkaset lat. Recykling to doskonały sposób na ponowne wykorzystanie surowców, które i tak zostały już wytworzone. Papier, szkło, metal i tworzywa sztuczne doskonale się do tego nadają. Korzystanie z usług ekologicznego odbiorcy odpadów to dobry krok w stronę ochrony środowiska i z pewnością przyczyni się do budowania pozytywnego wizerunku Twojej firmy.

Opracowanie:

Eko Wtór Leszek Kuzynowski

Bożanów 7

Podziel się