Artykuł sponsorowany Jak działają mobilne skupy złomu?

Jak działają mobilne skupy złomu?

Skupy złomu pełnią bardzo ważną funkcję. Pozwalają one na recykling metalowych odpadów, dzięki czemu w łatwy sposób można zadbać o środowisko. Sprzedający metale mogą dzięki temu zyskać dodatkową gotówkę. Jednak warto zaznajomić się ze sposobem przewozu tych elementów. Wiele z nich trzeba transportować za pomocą specjalnych kontenerów. Z pomocą przychodzą wówczas mobilne skupy, które odbierają złom bezpośrednio od klienta.

Na czym dokładnie polega sprzedaż złomu?

Złom, który zalega na posesji lub w piwnicy warto oddać do skupu złomu. Można za to zyskać dodatkową gotówkę. Oddać można przeróżne metale, w tym stal, żeliwo, a także elementy kolorowe oraz kable. Takie punkty płacą za rodzaj odbieranego materiału, gdzie kwota określana jest od masy przedmiotu. Im więcej dany odpad waży, tym większą kwotę się uzyska.

Taki złom można przywieźć do skupu, gdzie zostanie poddany segregacji. Jednak należy pamiętać, aby przetransportować go w odpowiedni sposób. Wiele elementów wymaga przewozu w specjalnych kontenerach. Dzieje się tak ze względu na ochronę środowiska, gdyż materiały mogą wydzielać niebezpieczne dla ludzi substancje.

Czym są mobilne skupy złomu?

Wiele osób rezygnuje ze sprzedaży odpadów ze względu na proces logistyczny. Zamówienie środka transportu wraz z odpowiednim kontenerem jest kłopotliwe, przez co często elementy zalegają na terenie posesji. Stąd też pojawiła się oferta mobilnych skupów złomu. Właściciel metalu umawia się z firmą na konkretną datę oraz na typ sprzedawanego metalu. W wyznaczonym terminie pojawia się specjalny pojazd, który pozwoli bezpiecznie przetransportować złom na miejsce składowania.

Klient od razu otrzymuje gotówkę za sprzedany złom, dzięki temu cały proces trwa znacznie krócej i nie musi on się przejmować, w jaki sposób przekazać metale na skup. Dodatkowo oszczędza on pieniądze za organizację przewozu do miejsca docelowego.

Jak wybrać mobilny skup złomu?

Chcąc zezłomować dany sprzęt, warto zaznajomić się z ofertą lokalnych skupów. Może się okazać, że niektóre z nich prowadzą mobilne punkty odbioru metali. Dzięki temu po dogadaniu się odnośnie szczegółów zlecenia można w bardzo łatwy sposób pozbyć się zalegających odpadów.

W Łodzi takie usługi świadczy między innymi Firma Handlowa Przemysława Sendkowskiego. Oferują oni skup metali kolorowych, żeliwnych, stalowych, a także kabli, które także zawierają cenne materiały. Dzięki temu w prosty sposób można zadbać o środowisko, a przy okazji sobie zarobić nawet kilkaset złotych za daną partię materiału.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter