Artykuł sponsorowany Jak działa projektor do pomiaru narzędzi?

Jak działa projektor do pomiaru narzędzi?

Nastawienie przedsiębiorstwa na zysk zmusza do stosowania skutecznych i szybkich metod przygotowywania produkcji. Ma to duże znaczenie zwłaszcza przy seryjnej obróbce skrawaniem. Narzędzia skrawające wymagają precyzyjnych pomiarów za pomocą nowoczesnych toolpresetterów. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj, jak działa projektor do pomiaru narzędzi.

Do czego służy projektor do pomiaru narzędzi?

Projektory do pomiaru narzędzi to najnowszej generacji urządzenia nastawcze. Tzw. toolpresettery są instrumentami pomiarowymi, które skutecznie ułatwiają optymalizację narzędzi w zakładach specjalizujących się w obróbce skrawaniem. Projektory pomiarowe pozwalają na:

  • wyeliminowanie próbnych przejazdów obróbkowych,

  • uzyskanie precyzji wymiarowej i powtarzalności produkcyjnej,

  • zwiększenie efektywności pracy,

  • zmniejszenie kosztów narzędzi i przedłużenie ich żywotności,

  • zredukowanie do minimum czasu na przygotowanie produkcji,

  • zwiększenie wolumenu produkcji przedsiębiorstwa.

Warto dodać, że presettery umożliwiają wprowadzanie niezbędnych korekt w ustawieniu narzędzia w niecałą minutę i na dodatek podczas pracy maszyny.

Na jakie zasadzie funkcjonuje toolpresetter?

Jak można dowiedzieć się na stronie internetowej producenta przyrządów do pomiaru narzędzi skrawających Zoller z Poznania, projektory do pomiaru narzędzi wyposażone są w wysokiej jakości kamery o dużej rozdzielczości. Uzyskują one dwuwymiarowy obraz, który następnie przetwarzany jest przez program komputerowy do analizy obrazu. Umożliwia to ocenę podstawowych parametrów narzędzia, jego precyzyjne ustawienie, a tym samym skuteczne wykorzystanie w czasie rzeczywistym podczas obróbki. Ważnym elementem toolpresetterów są wydajne źródła światła. Należy zwrócić uwagę na centralne ustawienie kamery, które pozwoli na prawidłowy pomiar narzędzia.

Presettery narzędziowe umożliwiają dokonywanie takich pomiarów jak wysokość, średnica, promień naroża czy kąty przystające ostrza. Dzięki temu możliwa jest ocena zużycia narzędzia. Projektory pomiarowe zbudowane są modułowo, co pozwala na rozszerzanie ich funkcjonalności i dokonywanie dodatkowych kontroli geometrii narzędzia za pomocą drugiej kamery. Dobrym przykładem jest projektor Smile Pilot 2mT, który może zostać umieszczony bezpośrednio przy maszynie obróbczej CNC.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas