Artykuł sponsorowany Głowice etykietujące – co warto o nich wiedzieć?

Głowice etykietujące – co warto o nich wiedzieć?

Dzisiaj systemy etykietowania są wykorzystywane w dziesiątkach różnych branż. Zamawiają je na specjalne zamówienie lub w wersji katalogowej przedsiębiorstwa handlowe i transportowe, producenci spożywczy, a nawet ośrodki przemysłu ciężkiego. Szybkie naklejanie odpowiednio przygotowanych etykiet, to bowiem dzisiaj podstawowy sposób na identyfikację towarów!

Czym są głowicie etykietujące?

W porównaniu z systemami etykietującymi, czy aplikatorami drukująco-etykietującymi, głowice etykietujące są znacznie mniejsze. Ich kompaktowa budowa nie jest jednak przypadkowa. Zostały one bowiem przygotowane tak, aby móc je dostosować do istniejącej w firmie technologii. Oznacza to, że głowice montowane są np. przy liniach transportowych towarów, pozwalając na uczestniczenie w szybkim procesie pakowania oraz sortowania wyrobów. Głowicie etykietujące znaleźć można zatem w firmach farmaceutycznych, przemysłu chemicznego, czy przetwórstwa spożywczego. Duże znaczenie mają one również dla zewnętrznych podmiotów świadczących dla różnych producentów profesjonalne usługi co-packingu (sortowania, pakowania i etykietowania produktów).

Sposoby etykietowania

W zależności od rodzaju głowicy, sposób etykietowania może być różny. Mówi się o znakowaniu od góry, od dołu, z boku, przez krawędź, a także po obwodzie. Wybór metody jest zaś zawsze uzależniony materiałem opakowania, jego wymiarami, a także kształtami. Dostosowane zaś głowice, nie powinny różnić się od siebie znacznie pod kątem wydajności. Maszyny marek premium posiadają maksymalną prędkość etykietowania nawet na poziomie do 25 m/min. Szczególnie warto zatem zainteresować się urządzeniami projektowanymi, oraz produkowanymi przez przedsiębiorstwo AGJ Systemy Etykietowania, które jest również dystrybutorem drukarek etykiet SATO, TOSHIBA TEC, ZEBRA.

Głowica etykietująca AGJ 1300

Przykładem głowicy etykietującej jest maszyna AGJ 1300, która przystosowana jest do naklejania etykiet z olbrzymią prędkością, ale jednocześnie przy wysokiej precyzji swojej pracy. Zaletą tego urządzenia jest prosta obsługa, zaawansowany poziom zautomatyzowania, a także niska zapotrzebowanie energetyczne. Pobór mocy głowicy etykietującej AGJ 1300 to około 110 VA, co uzyskiwane jest dzięki nowoczesnej konstrukcji silnika krokowego. Dużą zaletą urządzenia jest także jego wielofunkcyjność. Dzięki sterownikowi mikroprocesorowemu i wyświetlaczu dotykowemu, 4,3” istnieje możliwość zapisania nawet do szesnastu różnych programów etykietowania. Jest to szczególnie ważne dla producentów, którzy wytwarzają różnego rodzaju produkty. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas