Artykuł sponsorowany Gdzie wykorzystuje się taśmy transportowe?

Gdzie wykorzystuje się taśmy transportowe?

W halach produkcyjnych i magazynowych nieustannie przenosi się konkretne surowce albo towary z jednego miejsca w drugie. Realizacja tego procesu byłaby w praktyce niemożliwa, gdyby nie możliwość wykorzystywania odpowiednio dobranych taśm transportowych. To niezbędny element wyposażenia niemal każdego zakładu przemysłowego. Nie zwlekaj i już dziś poznaj więcej informacji na temat taśm transportujących oraz ich zastosowania!

Czym są taśmy transportowe?

Mianem taśm transportowych zazwyczaj określa się pewną część linii technologicznych, służącą do przenoszenia towarów znajdujących się w danym zakładzie pracy. Modele te występują w postaci podłużnych pasów z połączonymi końcami. Taśma w kształcie pętli pod wpływem ruchu taśmociągu obraca się, zmieniając położenie umieszczonych na nim przedmiotów.

Taśmy transportowe z reguły wytwarzane są z najwyższej klasy materiałów, głównie bawełny, poliestru albo poliamidu. W ich skład wchodzi zazwyczaj kilka warstw określonej tkaniny. Dzięki temu taśmy przenośnikowe do linii produkcyjnych odznaczają się trwałością oraz odpornością na wilgoć i rozciąganie. Ognioodporne produkty mogą być z powodzeniem wykorzystywane nawet w bardzo trudnych warunkach pracy. Za ich dodatkową zaletę uznaje się również łatwość montażu. Taśmy przeznaczone do kontaktu z nieopakowaną żywnością spełniają wszystkie wymagane normy higieniczne. Na ogół mają one bowiem prostą w czyszczeniu powierzchnię wykazującą właściwości antybakteryjne.

Taśmy przenośnikowe do linii produkcyjnych – różnorodność zastosowania

Taśmy transportowe znajdują szereg zastosowań w różnych gałęziach przemysłu. Praktycznie każdy większy zakład produkcyjny dysponuje wysokiej klasy liniami technologicznymi zaopatrzonymi w taśmy przenośnikowe. Dzięki odpowiednio dobranym modelom możliwe jest szybkie i sprawne przemieszczanie wyrobu w trakcie realizowania określonych czynności produkcyjnych. W przypadku hal o dużym metrażu taśmy transportujące wykorzystuje się do transportu towarów do magazynu. Dzięki temu nie ma konieczności ręcznego przenoszenia surowców i materiałów z hali produkcyjnej do pomieszczeń magazynowych oraz w odwrotnym kierunku.

Taśmy oferowane przez takie firmy, jak GRAWIT, doskonale nadają się również do wykorzystywania w przemyśle kopalnianym. Pozwalają one bowiem na szybki i bezpieczny przewóz wydobytych surowców z kopalni do miejsca ich przechowywania oraz obróbki.

Wysokiej jakości taśmy transportowe montowane są także na lotniskach oraz w różnego rodzaju punktach przeładunkowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas