Artykuł sponsorowany Gdzie sprawdzają się platformy dla niepełnosprawnych?

Gdzie sprawdzają się platformy dla niepełnosprawnych?

Osoby niepełnosprawne wielokrotnie potrzebują pomocy podczas poruszania się z różnych wysokości, np. przy pokonywaniu schodów. Pomagają w tym profesjonalne platformy dla niepełnosprawnych, gwarantujące stuprocentowe bezpieczeństwo oraz wysoki komfort. Jakie są rodzaje i zastosowanie takich pożytecznych urządzeń? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Rodzaje platform dla niepełnosprawnych

Podstawowym rodzajem platform dla niepełnosprawnych są platformy schodowe (przyschodowe). Zostały one stworzone z myślą o osobach, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Sprawdzą się także jako pomoc dla ich opiekunów. Istnieje kilka rodzajów platform schodowych:

  • Platformy poruszające się na szynie prostej – idealne do schodów prostych bez półpięter.

  • Platformy poruszające się na szynie krzywoliniowej – mogą poruszać się po takiej szynie zarówno w poziomie, jak i pionie. Ich montaż wymaga jednak zaingerowania w architekturę całego budynku.

Dobrej jakości platformy dla niepełnosprawnych pomogą w pokonywaniu schodów niezależnie od typu wózka inwalidzkiego. Ich największą zaletą jest prosta obsługa – osoby niepełnosprawne zazwyczaj nie potrzebują pomocy przy korzystaniu z tych urządzeń. Platformy schodowe są wyposażone w system elektroniczny, którym można sterować za pośrednictwem intuicyjnego panelu kontrolnego. Do innych zalet technicznych należy możliwość montażu przy schodach o dowolnej konstrukcji, na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Platformy dla niepełnosprawnych dysponują zasilaniem akumulatorowym – nagły brak dostawy prądu nie uniemożliwi poruszania się po schodach. Ponadto warto wspomnieć o wysokim udźwigu maksymalnym, umożliwiającym bezproblemowy transport dwóch osób (osoby niepełnosprawnej z opiekunem). Sama konstrukcja platformy schodowej nie zajmuje wiele miejsca.

Firma Lift System oferuje profesjonalny montaż platform dla niepełnosprawnych. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w szeroko pojętej branży dźwigowej, czyli umożliwia zaprojektowanie, dostawę i instalację dźwigów z szybami. 

Zastosowanie platform dla niepełnosprawnych

Platformy dla niepełnosprawnych mogą być wykorzystywane nie tylko w warunkach domowych, ale i w budynkach użyteczności publicznej, np. bankach, szkołach i uczelniach, urzędach, szpitalach, sklepach, biurach i instytucjach kulturalnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas