Materiał Partnera Gdzie kupisz dobry pellet?

Gdzie kupisz dobry pellet?

Piece na pellet w ostatnich latach zyskały ogromną popularność. Paliwo to jest nie tylko tanie i kaloryczne, ale również bezpieczne dla środowiska naturalnego. Na kotły pelletowe można uzyskać dofinansowanie i coraz więcej osób decyduje się na tę inwestycję. Tylko który pellet wybrać, aby ekologiczny i jednocześnie ekonomiczny? Gdzie kupować i na co zwracać uwagę, aby materiał był wysokiej jakości?

Rodzaje pelletu

W dzisiejszych czasach na pellet przerabia się wiele materiałów. Jest to doskonały sposób na zagospodarowanie różnego rodzaju odpadów, które wcześniej były po prostu utylizowane. W składach opału możesz znaleźć różne rodzaje pelletu:

  • Drewniany – produkowany ze zrębek, trocin i innych odpadów drzewnych. Można zakupić zarówno pellet z drewna drzew iglastych, jak i liściastych.
  • Agro – powstaje ze słomy, siana lub biomasy roślin energetycznych. Rzadkiej stosowany ze względu na mniejszą dostępność oraz niską kaloryczność.
  • Inne odpady – między innymi z łuski słonecznika.

Pellet może również powstawać z materiałów mieszanych np. połączenia drewna liściastego oraz iglastego. Wszystko zależy od tego, jakie odpady ma do dyspozycji producent.

Gdzie kupisz wysokiej jakości pellet?

Jak zostało już wcześniej wspomniane, najczęściej jest stosowany pellet drzewny. Tani i wysokiej jakości pellet możesz znaleźć między innymi w ofercie firmy Eko Park. Pellet występuje w gramaturze 8 lub 6 milimetrów, dlatego przed zakupem warto sprawdzić, który jest rekomendowany do twojego kotła. Pellet z drzew iglastych cechuje się nieco lepszymi parametrami, przez co to właśnie on jest najchętniej wybierany. Czysty drewniany pellet może służyć nie tylko do spalania, ale również jako wypełnienie kuwety dla gryzoni, królików, gadów oraz kotów.

Na co powinieneś uważać?

Kupując w profesjonalnych składach opału, nie musisz martwić się, że otrzymasz zanieczyszczony produkt. Niestety, pellet pochodzący z prywatnych ogłoszeń może zawierać domieszki szkodliwych substancji chemicznych, które w teorii mają poprawiać spalanie oraz klejów. W pellecie od dobrego producenta nie są potrzebne tego typu dodatki, gdyż materiał ten sam w sobie cechuje się dobrymi parametrami, uzyskanymi przez wysokiej jakości materiał drzewny oraz specjalistyczną technologię produkcji. Nie warto decydować się na zakup pelletu z miejsca, którego nie jesteś w stanie zweryfikować. Dodatki chemiczne mają negatywny wpływ na środowisko naturalne i zanieczyszczają całą instalację – od kotła po komin. Pellet z dodatkami nie nadaje się również dla zwierząt!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas