Artykuł sponsorowany GCS - Serwisowanie sprężarek tłokowych: jakie czynności należy wykonywać regularnie?

GCS - Serwisowanie sprężarek tłokowych: jakie czynności należy wykonywać regularnie?

Sprężarki tłokowe są niezwykle ważnym elementem wielu procesów przemysłowych, gwarantującym niezbędne ciśnienie powietrza. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o ich regularne serwisowanie, oferowane przez firmę GCS, które zapewni długą żywotność i bezawaryjne działanie urządzeń. W tym artykule przedstawiamy czynności, które należy wykonywać regularnie w ramach serwisowania sprężarek tłokowych.

Czyszczenie i kontrola filtrów powietrza

Filtr powietrza to jeden z kluczowych elementów sprężarki tłokowej, który odpowiada za oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń przed dostarczeniem go do komory sprężania. Regularne czyszczenie i kontrola filtrów pozwala na utrzymanie odpowiedniej wydajności sprężarki oraz zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do wnętrza urządzenia, co może prowadzić do uszkodzeń. Czyszczenie filtrów powietrza powinno być wykonywane co najmniej raz na trzy miesiące, a ich wymiana – co najmniej raz w roku lub gdy są już zużyte.

Kontrola i wymiana oleju

Olej w sprężarce tłokowej pełni funkcję smarowania, chłodzenia oraz uszczelniania. Dlatego też jego regularna kontrola i wymiana są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania urządzenia. Należy sprawdzać poziom oleju co najmniej raz na miesiąc, a jego wymiana powinna być przeprowadzana zgodnie z zaleceniami producenta, zwykle co 500–1000 godzin pracy sprężarki. Ważne jest również stosowanie odpowiedniego oleju o właściwościach zgodnych z wymaganiami sprężarki.

Sprawdzanie i regulacja paska napędowego

Pasek napędowy to kolejny istotny element sprężarki tłokowej, który odpowiada za przeniesienie napędu z silnika na wał korbowy. Regularne sprawdzanie i regulacja napięcia paska napędowego są kluczowe dla utrzymania odpowiedniej wydajności sprężarki oraz zapobiegania uszkodzeniom wynikającym z nadmiernego zużycia. Kontrola paska powinna być przeprowadzana co najmniej raz na trzy miesiące, a jego wymiana – gdy jest już zużyty lub gdy wystąpią widoczne oznaki uszkodzeń.

Wsparcie specjalistów w serwisie sprężarek tłokowych

Korzystanie z usług profesjonalnego serwisu sprężarek tłokowych, takiego jak firma GCS, gwarantuje nie tylko prawidłowe wykonanie wszystkich wymienionych czynności serwisowych, ale także dostęp do wiedzy i doświadczenia specjalistów w tej dziedzinie. Eksperci serwisowi są w stanie szybko zdiagnozować ewentualne problemy oraz zaproponować optymalne rozwiązania, co pozwala na uniknięcie kosztownych awarii i przedłużenie żywotności urządzeń. Ponadto, regularne przeglądy serwisowe przeprowadzane przez specjalistów pozwalają na utrzymanie wysokiej wydajności sprężarek oraz dostosowanie ich pracy do zmieniających się warunków eksploatacji. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą cieszyć się niezawodnymi i efektywnymi sprężarkami tłokowymi, które wspierają ich działalność na co dzień.

Opracowanie:

GCS Krzysztof Guzy

Warszawa , Korkowa 167 lok. 211

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter