Materiał Partnera Frezowanie CNC – na czym polega, jakie ma zalety i gdzie się je wykorzystuje?

Frezowanie CNC – na czym polega, jakie ma zalety i gdzie się je wykorzystuje?

Maszyny CNC – szybka i niezwykle precyzyjna alternatywa dla ręcznej obróbki metali i tworzyw sztucznych. Aby dowiedzieć się, dlaczego ta technologia cieszy się tak ogromną kolejnością, najpierw warto sprawdzić, na czym właściwie polega ten proces. Jakie są zalety frezowania CNC i dlaczego ta metoda na zawsze odmieniła wiele gałęzi przemysłu? Tego wszystkiego dowiesz się już za chwilę.

Na czym polega frezowanie CNC?

Frezowanie CNC to automatyczna metoda obróbki skrawaniem, która pozwala na stworzenie elementu dzięki ruchowi obrotowemu, który nadaje materiałowi pożądany rozmiar oraz kształt. Przed obróbką metalu lub tworzywa sztucznego koniecznie należy wykonać projekt komputerowy, który pozwoli na ekonomiczne zagospodarowanie materiału i precyzyjne określenie wymiarów elementu, który będzie wycinany. Po dostosowaniu parametrów maszyny CNC można przystąpić do obróbki. Frezowanie CNC pozwala na stworzenie wielu identycznych elementów, dzięki czemu przemysł może cieszyć się niezwykłą dokładnością. Jakie jeszcze zalety ma ten proces?

Zalety frezowania CNC

Maszyny CNC, które frezują surowiec, nadając mu przy tym odpowiedni kształt, dbają nie tylko o precyzję, ale również o oszczędność czasu. Szybka obróbka za pomocą skomputeryzowanych urządzeń przyczynia się do tego, że praca jest bardziej efektywna, a zarazem łatwiejsza. W związku z tym przedsiębiorstwa posiadające nowoczesne parki maszynowe mogą notować wzrost zysków, ponieważ już od dawna nie tracą czasu na ręczne wycinanie elementów. Frezowanie CNC pozwala również na tworzenie naprawdę skomplikowanych kształtów, a następnie ich wielokrotne powielanie. Warto wspomnieć tutaj również o elastyczności – metoda ta jest doceniana zarówno w branży motoryzacyjnej, jak i medycznej czy farmaceutycznej.

Co można zrobić dzięki frezowaniu CNC?

A skoro już mowa o wykorzystaniu potencjału frezowania CNC, to warto w tym miejscu wymienić przynajmniej niewielką część elementów, które można stworzyć dzięki tej metodzie. Na prowadzenie wysuwają się oczywiście części samochodowe, a także komponenty wielu maszyn produkcyjnych czy budowlanych. Frezowanie CNC pozwala bowiem na wyprodukowanie siłowników, mocowań, przekładni, sworzni, łożysk czy kół. To metoda, dzięki której można stworzyć również formy wtryskowe, matryce, turbiny oraz łopatki do turbin. Frezowanie CNC, którym od ponad dwudziestu lat zajmuje się firma Pag Tech z województwa pomorskiego, to jeden z niezawodnych sposobów produkcji części, które wykorzystuje się w rolnictwie oraz branży elektronicznej.

Nie da się ukryć, że maszyny CNC diametralnie odmieniły przemysł, który skorzystał na tym, że komputerowe metody wycinania elementów pozwalają na większą precyzję oraz efektywność pracy wielu branż.

Opracowanie:

Pag Tech sp. z o.o. sp.k.

Dobrzewino , Dębowa 13A

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas