Artykuł sponsorowany Fotowoltaika jako korzystna opcja dla rolników. Dlaczego taka inwestycja się opłaca?

Fotowoltaika jako korzystna opcja dla rolników. Dlaczego taka inwestycja się opłaca?

Energetyka słoneczna stanowi w ostatnich latach szczególnie popularną gałąź odnawialnych źródeł energii. Obecnie niemal każdy ma podstawową wiedzę na temat fotowoltaiki, interesują się nią między innymi rolnicy, dla których pozyskiwanie energii ze słońca jest bardzo opłacalne. Z czego to wynika? Dlaczego fotowoltaika jest korzystna dla rolników? Między innymi o tym opowiemy w dzisiejszym artykule.

Dlaczego rolnicy coraz chętniej inwestują w fotowoltaikę?

Ceny prądu stale rosną, co bezpośrednio przekłada się na kondycję gospodarstwa każdego rolnika. Inwestycja w fotowoltaikę jest po prostu opłacalna – o czym wielokrotnie przypominają przedsiębiorcy oferujący swoim klientom fotowoltaikę dla rolników w Elblągu lub w innej miejscowości. Szybko się zwraca, a wysokość dotychczasowych rachunków za prąd może zmniejszyć się o nawet 90–100%. Pozyskiwanie energii elektrycznej z systemów solarnych pozwala na oszczędności w wysokości kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych w skali każdego roku.

Rolnicy decydują się na fotowoltaikę najczęściej z kilku podstawowych powodów. Główną przyczyną jest bezpłatny prąd przez cały rok. To, co przekonuje rolników do korzystania z systemów solarnych, to również brak zależności od przyszłych podwyżek cen prądu, niższe koszty prowadzenia gospodarstwa oraz życia, a także wykorzystanie na zysk niezagospodarowanych powierzchni (dachy, wiaty, nieużytki). Jak podają przedstawiciele firm zajmujących się wykonywaniem instalacji fotowoltaicznych, takich jak Solar Fotowoltaika z Elbląga, rolnicy decydują się na fotowoltaikę również z tego powodu, że mogą dzięki temu ulokować swój kapitał i uzyskać zwrot kosztów zaledwie w kilka lat. Poza tym należy wymienić takie czynniki jak: dostęp do środków z dotacji i odliczeń podatkowych, zwiększenie wartości nieruchomości oraz możliwość zyskania prestiżu i wizerunku innowacyjnego, ekologicznego rolnika, a także ogromnej wygody.

Jak zacząć czerpać energię z odnawialnych źródeł energii, będąc rolnikiem?

Chcąc skorzystać z możliwości czerpania energii z systemów solarnych, należy skontaktować się z wybraną firmą specjalizującą się w wykonywaniu instalacji fotowoltaicznych. Po konsultacji oraz doborze i wycenie instancji nastąpi podpisanie umowy i ewentualne pozyskanie wsparcia finansowego (rolnicy płacący podatek rolny mogą skorzystać z ulgi inwestycyjnej). Kolejny etap realizacji polega na przygotowaniu projektu i dokumentacji wykonawczej. Na koniec następuje montaż, uruchomienie instalacji oraz zgłoszenie dokumentacji do ZE i wniosku o dotację.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter