Artykuł sponsorowany Fotowoltaika dla gospodarstw rolnych

Fotowoltaika dla gospodarstw rolnych

Farmy solarne są coraz częściej instalowane na terenach ośrodków przemysłowych, a pojedyncze panele na budynkach urzędów, biurowców, a także domów jednorodzinnych. Nie każdy wie, że dzisiaj również właściciele gospodarstw rolnych modernizują swoje obiekty gospodarcze, wdrażając innowacyjną technologię fotowoltaiczną. Jest ona dla nich wielokrotnie niesamowicie trafną inwestycją – dowiedz się, dlaczego!

Najtańsze źródło energii

Fotowoltaika jest dzisiaj najtańszym źródłem energii elektrycznej, również wliczając w to koszty całej inwestycji, która dla rolników może wynieść nawet kilkadziesiąt, czy kilkaset tysięcy złotych. Specjaliści tejże technologii, podkreślają jednak stosunkowo szybki zwrot środków finansowych, a także to, że każdy z paneli jest żywotny na około 25-30 lat! To zaś gwarantuje posiadanie bezobsługowej, niezależnej, a także proekologicznej „elektrowni” na własnym terenie.

Warto podkreślić, że dzisiaj opłacalność fotowoltaiki podkreślają nie tylko państwa o wysokim poziomie rocznego nasłonecznienia takie, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Hiszpania, czy Włochy. Obecnie miliardy dolarów na farmy słoneczne wydają Chiny, co przekłada się na obniżenie na całym globalnym rynku kosztów zarówno solarów, jak i usług montażowych.

Duże zapotrzebowanie na prąd gospodarstw rolnych

Średniej wielkości gospodarstwo rolne – około 11 hektarów ziem uprawnych – każdego roku opłaca olbrzymie rachunki za prąd. Nie tylko w domu potrzeba jest bowiem elektryczność, ale w stajniach, oborach, kurnikach, magazynach, stodołach, czy przy ogródkach i sadach. Bardzo duże zapotrzebowanie na prąd mają również nowoczesne sprzęty rolnicze: śrutowniki, dojarki, chłodnie, suszarnie i inne urządzenia, które wykorzystywane są m.in. przy pierwszym etapie produkcji żywności. Dzisiaj również często modernizowane systemy grzewcze w domach, są zasilane energią elektryczną – bojler, pompa wodna, nowoczesne piece.

Warto zatem zgłaszać się do specjalistycznych firm, które są w stanie przygotować szeroką analizę energetyczną, a także kosztorys fotowoltaiki.

Dofinansowanie na rozwój gospodarstwa

Nie tylko modernizowanie budynków – termoizolacja, nowe poszycie dachowe – czy zakup sprzętu rolnego, można zaliczyć do rozwoju gospodarstwa. Również technologia fotowoltaiczna, jest dzisiaj docenianym przez organy administracyjne działaniem rolników. To dlatego mogą oni realizować tego typu inwestycje w „zieloną energię” wykorzystując przy tym różnego rodzaju dofinansowania, m.in. z Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. O pomoc można prosić zaś takie firmy instalatorskie, jak przedsiębiorstwo OZETEL, które zajmują się nie tylko techniką fotowoltaiczną, ale także światłowodową, czy nawet budową/modernizacją stacji bazowych. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas