Artykuł sponsorowany Folia stretch maszynowa a folia stretch ręczna - którą wybrać?

Folia stretch maszynowa a folia stretch ręczna - którą wybrać?

Folia stretch używana jest do pakowania i foliowania różnych elementów — jest jednym z ważniejszych elementów pakunkowych. Bez folii stretch nie byłoby możliwe zabezpieczenie palety na czas transportu czy też zafoliowanie małych przesyłek. Warto jednak wiedzieć, że folia do pakowania występuje w wielu wariantach i może być przeznaczona zarówno do pakowania ręcznego, jak i mechanicznego.

Którą folię stretch kupić?

O tym, który rodzaj folii stretch wybrać decyduje przede wszystkim sposób jej użycia. Do pakowania niewielkich gabarytowo przedmiotów, co zazwyczaj wymaga precyzji, najlepiej sprawdzi się folia stretch do pakowania ręcznego. Tego typu folia jest lżejsza i mniejsza. Z kolei stretch maszynowy przeznaczony jest do pakowania ładunków wielkogabarytowych i opakowań zbiorczych. Folia do pakowania mechanicznego jest cięższa niż folia ręczna, a różnica w rozmiarze rolki jest widoczna na pierwszy rzut oka. Jest to folia dostosowana do automatów pakujących, czyli tak zwanych owijarek. Co ważne rolka musi być dopasowana do wielkości dyspensera. Maszyna do pakowania rozprowadza materiał na całej powierzchni ładunku w sposób równomierny, a ilość odpadów w procesie pakowania zostaje w ten sposób zredukowana.

Folia stretch do pakowania ręcznego i maszynowego różni się gwarantowanym rozciągiem oraz grubością podawaną w mikronach. W asortymencie firmy VIPAK dostępne są folie ręczne o grubości od 10 do 30 mikronów w nawojach od 1,2 kg do 5 kg, co daje możliwość szybkiego i łatwego pakowania. Z kolei folia maszynowa dostępna jest w tych samych grubościach i w nawojach od 14 do 18 kg. Jeśli chodzi o rozciąg, to standardowo jest to 150%, a bardziej wytrzymałe folie osiągają aż 300%.

Folia pre-stretch jako alternatywa dla folii ręcznych i maszynowych

Ciekawą propozycją jest folia pre-stretch, która nadaje się zarówno do użytku ręcznego, jak i maszynowego. Nawój ręczny dostępny jest w przedziale od 300 do 800 metrów, a maszynowy może sięgać aż 1600 metrów. Folia pre-stretch jest nieco cieńsza – do wyboru są grubości od 5 do 10 mikronów. Tego typu folia charakteryzuje się wyjątkową elastycznością, a więc nie wymaga mocnego naciągania. Folia utrzymuje wysoką siłę naciągu nawet podczas silnych naprężeń. Folia pre-strech to folia wstępnie rozciągnięta, co daje możliwość zredukowania liczby owinięć, a tym samym ograniczenia ilości zużytego materiału. Lekka waga oznacza z kolei większą wygodę przy pakowaniu ręcznym oraz mniej wysiłku w razie konieczności wymiany rolki w owijarce.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas