Materiał Partnera Folia bąbelkowa - zalety i możliwości zastosowania

Folia bąbelkowa - zalety i możliwości zastosowania

Można stwierdzić bez cienia przesady, że folia bąbelkowa jest jednym z najgenialniejszych wynalazków ostatnich czasów. Doczekała się nawet swojego święta, Bubble Wrap Appreciation Day (Dzień Uznania dla Folii Bąbelkowej), które jest obchodzone w ostatni poniedziałek stycznia. Folia jest używana zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne przede wszystkim do zabezpieczania delikatnych produktów, ale nie tylko. Oto jej możliwości.

Krótka historia folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa, nazywana również folią pęcherzykową, powstała w latach pięćdziesiątych XX wieku. Jak to z wieloma wynalazkami bywa, powstała i trafiła do branży opakowań niejako przypadkiem. Dwaj inżynierowie, Alfred Fielding i Marc Chavannes, postanowili stworzyć nowoczesną, intrygującą tapetę składającą się z dwóch warstw folii i zamkniętymi między nimi pęcherzykami powietrza. Wynalazek nie zdobył uznania wśród szerokiej publiczności, jednak zainteresowały się nim firmy produkujące opakowania i firmy transportowe. I tak oto nieudany dizajnerski projekt stał się jednym z najgenialniejszych wynalazków ostatnich czasów.

Zalety folii bąbelkowej

Jej największą zaletą jest skuteczna ochrona przed wstrząsami, uderzeniami, upadkiem itp. Jest więc chętnie używana przez sklepy internetowe, firmy transportowe, firmy przeprowadzkowe, a także osoby prywatne. Aby jednak spełniała to zadanie, produkty wyjątkowo delikatne powinny być owinięte kilkukrotną warstwą folii. Folia dzięki swej plastyczności dobrze przylega do różnych powierzchni, tak więc nie sprawia problemów z pakowaniem. Folia pęcherzykowa jest też niezwykle lekka, co jest ogromną zaletą zwłaszcza przy wysyłce i transporcie. Ponadto nie przepuszcza wody, wilgoci, pyłu, kurzu i innych zabrudzeń. Zapewnia więc ochronę na różnych poziomach. Jej kolejna zaleta jest niczym wisienka na torcie - jest ona tania, o czym można przekonać się, sprawdzając ofertę jednego z producentów folii, firmy Daw-Pol Dawid Tytuła.

Folia bąbelkowa - możliwości zastosowania

Najbardziej oczywistym zastosowaniem folii bąbelkowej jest ochrona przedmiotów podczas transportu i magazynowania. Z tego zadania wywiązuje się znakomicie od lat ‘50 XX wieku. Jednak to nie są jedyne jej możliwości, wszak nie doczekałaby się swojego święta (Dnia Uznania dla Folii Bąbelkowej). Foliowe bąbelki są świetnym pomysłem na wypełnienie paczki, gdy jest w niej sporo wolnej przestrzeni. Folia zapewnia również świetną izolację termiczną, co można wykorzystać na różne sposoby, np.: zabezpieczając rośliny ogrodowe lub balkonowe przed mrozem, czy też w celu utrzymania pożądanej temperatury posiłku, gdy pod ręką nie ma bardziej profesjonalnego sprzętu. Ponadto pomaga ona się odstresować (ach ten dźwięk pękających bąbelków!), a jej działanie relaksujące naukowcy porównują do kawałka czekolady.

Opracowanie:

Podziel się