Artykuł sponsorowany Filtr węglowy do kuwety, czyli jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu

Filtr węglowy do kuwety, czyli jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu

Zastosowanie filtrów węglowych jest niezwykle szerokie. Przede wszystkim sprawdzają się w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, gdzie odpowiadają za oczyszczanie powietrza oraz jego dezodoryzację. Jak się jednak okazuje, producenci takich filtrów proponują je również właścicielom kotów, którzy dla swoich pupili zakupili specjalne kuwety. Jak dokładnie działają filtry węglowe do kuwet i czym się wyróżniają?

Nieprzyjemne zapachy

Koty to obok psów jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych. Oswojone przez człowieka są widywane w wielu polskich domach, gdzie ich właściciele najczęściej decydują się na postawienie specjalnej kuwety. To właśnie takie rozwiązanie zapewnia pełen komfort zwierzęciu, jednak załatwianie potrzeb fizjologicznych w zamkniętych pomieszczeniach negatywnie wpływa na jakość powietrza. Niezbędne jest zatem jego niezwykle efektywne oczyszczanie, szczególnie z nieprzyjemnych zapachów.

Dezodoryzację na najwyższym poziomie zapewnią wyłącznie sprawdzone filtry węglowe pochodzące od renomowanego producenta. Jednym z nich jest firma Bodim, która swoim klientom proponuje filtry dedykowane do kuwet wyróżniające się rozmiarami pasującymi do większości standardowych modeli dostępnych w sklepach zoologicznych. Filtry węglowe do kuwet występują w wariantach prostokątnych, ale dostępne są również filtry heksagonalne czy w charakterystycznym kształcie nerki, co pozwala lepiej dopasować je do konkretnych miejsc. Czym dokładnie się wyróżniają?

Długa żywotność i wysoka efektywność

Kluczowe w filtrach węglowych do kuwet jest ich wykonanie. Wykorzystany przez renomowanych producentów materiał gwarantuje doskonałe parametry – jest to poliester pokryty węglem aktywnym. Co ciekawe, to właśnie taki typ węgla stosowany jest w popularnych lekkich filtrach węglowych, które swoje zastosowanie znajdują w profesjonalnych układach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Filtry węglowe zamawiane u sprawdzonego dystrybutora nie są nasycone, co zawdzięczać można zabezpieczeniu ich za pomocą woreczków foliowych.

Warto zwrócić uwagę na żywotność takich specjalistycznych filtrów. Są one w stanie zapewnić efektywne działanie nawet przez trzy miesiące, co niewątpliwie jest ich atutem. Każdy z tego typu filtrów niezwykle skutecznie niweluje nieprzyjemne zapachy powstałe w trakcie użytkowania kuwety przez kota. Doskonała dezodoryzacja powietrza i polepszenie jego jakości sprawia, że takie rozwiązanie jest coraz chętniej stosowane przez właścicieli czworonogów wykorzystujących kuwetę. Należy jednak pamiętać, że filtry z węglem aktywnym oferowane są wyłącznie przez sprawdzonych i rzetelnych producentów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas