Artykuł sponsorowany Elementy złączne dla górnictwa w ofercie firmy WITMET

Elementy złączne dla górnictwa w ofercie firmy WITMET

Technologia się bardzo szybko rozwija i jest na coraz wyższym poziomie. Jednak większość urządzeń i maszyn nie istniałaby i nie funkcjonowała bez tradycyjnych elementów złącznych. W każdej gałęzi przemysłu: rolnictwie, lotnictwie czy górnictwie stosuje się sprzęty, które nie bez tych elementów by się po prostu rozpadły. Firma WITMET z Witkowic zajmuje się produkcją elementów  złącznych dla  przemysłu górniczego.

Rodzaje elementów złącznych

Istnieje wiele rodzajów elementów złącznych.

  • Śruba – składa się z łba, trzpienia, końca i gwintu. W zależności od rodzaju i przeznaczenia śruby różnią się sposobem budowy czy wytrzymałością. Wyróżnić można m.in. śruby hakowe, imbusowe, motylkowe, oczkowe czy śruby z gniazdem bez łba.
  • Nakrętka – jest nieodłącznym elementem występującym wraz ze śrubą. To gwintowany pierścień, który jest nakładany na trzpień śruby. Tak jak śruby, różnią się stopniem wytrzymałości i budową w zależności od rodzaju. Są nakrętki sześciokątne, czworokątne, skrzydełkowe, radełkowe, ślepe i koronkowe.
  • Podkładka – jest elementem pomocniczym. Dzięki ich zastosowaniu połączenie jest mocniejsze i mniej podatne na poluzowanie. Jest kilka rodzajów podkładek: kuliste, okrągłe, łukowe, kwadratowe i faliste.
  • Łączniki kątowe – stosowane do mocowania różnych konstrukcji. Wyróżnia się łączniki ciesielskie, do łączenia elementów drewnianych, łączniki budowlane, stosowane na elementach drewnianych i metalowych. Są też łączniki kątowe stosowane w przemyśle górniczym do wzmacniania obudowy oraz do przykotwienia stropnic. Składają się z jarzma, ciętego pod odpowiednim kątem z wykonanymi dwoma otworami, śruby kabłąkowej lub dwóch śrub hakowych oraz dwóch nakrętek kołnierzowych.

Co oferuje firma WITMET?

WITMET prężnie działające przedsiębiorstwo, które działa nieustannie od 1994 roku. Współpracuje z kopalniami węgla kamiennego (w Polsce i poza jej granicami), dla których produkuje elementy złączne. Korzysta z wysokiej klasy materiałów i sprzętów. Posiada certyfikat zarządzania jakością zgodny z normami ISO: 9001. W ofercie firmy są  łączniki kątowe ŁKW ze śrubami kabłąkowymi, które są chronione patentem, oraz ŁKWh ze śrubami hakowymi. Ponadto oferta obejmuje obudowy chodnikowe czteroelementowe typu SPŁ.WIT, śruby hakowe i kabłąkowe, śruby specjalne do obudowy ŁPrw, strzemiona typu N-M27 czy też obejmy OKV JŁ 21. Firma pod indywidualne zamówienia wykonuje wyroby o niestandardowych wymiarach. ciekawostką jest, iż firma poza działalnością produkcyjną, zajmuje się także działalnością rolniczą, uprawiając m.in. rzepak i pszenicę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas