Artykuł sponsorowany Ekologiczne opakowania na żywność dla Twojej firmy

Ekologiczne opakowania na żywność dla Twojej firmy

Ekologiczne opakowania na żywność to propozycja, która jest bezpieczna dla środowiska, a także wyróżnia się wysoką jakością. Są to wszelkiego rodzaju papierowe pudełka, które pozwalają przewozić jedzenie bez utraty walorów smakowych, czy też estetycznych. Tego typu elementy wyróżniają się przede wszystkim odnawialnością, ponieważ karton wykorzystywany do produkcji ma wysoką zawartość świeżych włókien celulozowych ulegających szybkiej biodegradacji lub recyklingowi. Czym charakteryzują się ekologiczne opakowania na żywność?

Charakterystyka ekologicznych opakowań na żywność

Szczególną popularnością na przechowywanie i przewóz żywności cieszą się opakowania typu Away Boxes. Przeznaczone są do podawania, przenoszenia jedzenia. Tacki papierowe świetnie nadają się natomiast do serwowania wszelkich przekąsek – frytek, sosów i sałatek. Wyróżniają się ograniczoną chłonnością wilgoci, dzięki czemu jednorazowe opakowania mogą być także wykorzystywane do miękkich owoców oraz deserów. Tego typu opakowania sprawdzają się również do transportu sałatek, makaronów. Nie brakuje również ekologicznych kartoników zamykanych typu clamshell przeznaczonych do pakowania burgerów i kanapek, a także dań obiadowych.

Dużym uznaniem wśród Klientów cieszą się produkty producenta opakowań papierowych ABC-PAK, który proponuje wysokiej jakości papierowe pudełka jednorazowe. Umożliwiają one pakowanie kanapek i burgerów, dzięki czemu są stosowane w gastronomii, cateringu, restauracjach fast food oraz food truckach jako opakowanie na wynos. Wykonane są z tektury i cechują się sztywną konstrukcją, która zabezpiecza przed niekontrolowanym wyciekiem sosu, a także daje doskonałą izolację termiczną. Propozycje typu Chicken Box to natomiast ładne i ekologiczne pudełka jednorazowe, które wpływają na jakość zapakowanego dania.

Czy warto kupować ekologiczne opakowania na żywność?

W ostatnich czasach zdominowanych przez pandemię koronawirusa jedzenie na dowóz cieszy się dużą popularnością. Restauracje typu fast food oraz food truck to natomiast miejsca, w których tego typu usługa jest na porządku dziennym. Bez względu jednak na rodzaj lokalu gastronomicznego, ekologiczne opakowania na wynos to rozwiązanie, które pomaga zadbać o środowisko naturalne. Specjalne pudełka nie mają negatywnego wpływu na środowisko i zabezpieczają potrawy przed uszkodzeniem, czy też wychłodzeniem podczas transportu. To także sposób na ochronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, nawet w trakcie ulewnego deszczu czy intensywnych opadów śniegu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter