Artykuł sponsorowany Ekogroszek, czyli tanie i ekologiczne paliwo grzewcze

Ekogroszek, czyli tanie i ekologiczne paliwo grzewcze

Cieszący się sporym zainteresowaniem ekogroszek to materiał opałowy, który wybierany jest głównie ze względu na swoją niską, atrakcyjną cenę. Takie paliwo grzewcze jest również ekologiczne, co też wskazywane jest jako jego spory atut. Nie są to jednak jedyne zalety ekogroszku, który dostępny jest w sprawdzonych składach opału. Czym jeszcze się charakteryzuje i dlaczego jest rozwiązaniem doskonale sprawdzającym się do ogrzewania domów?

Bezpieczny opał

Ekogroszek to paliwo produkowane z węgla kamiennego i brunatnego. Niewielka granulacja sprawia, że do jego wykorzystania potrzebny jest właściwy typ pieca. Jak się jednak okazuje, opał tego typu jest wydajny. Do najważniejszych jego zalety zalicza się jednak przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo przy jego użytkowaniu. Ekogroszek pozostawia bowiem śladowe ilości popiołu, dzięki czemu zanieczyszczenia nie osadzają się na przewodach i nie powodują problemów z efektywnością kotła. Na uwagę zasługuje też niska emisja szkodliwych pyłów przy paleniu ekogroszkiem.

Ten materiał opałowy doskonale sprawdza się zatem do ogrzewania m.in. domów, ale też innych obiektów użytkowych. Ekogroszek dostępny w renomowanych składach opału, takich jak np. Martom ZHU, proponowany jest w atrakcyjnych cenach przy jednoczesnym zachowaniu deklarowanych parametrów. Dzięki temu taki materiał opałowy pozostaje rozwiązaniem wydajnym, charakteryzującym się również innymi zaletami. Co zatem jeszcze wyróżnia go spośród innych paliw grzewczych?

Ekogroszek do specjalnego kotła

Palenie ekogroszkiem wymaga jednak zastosowania odpowiedniego kotła retortowego. Choć jego obsługiwanie nie należy do skomplikowanych czynności, to cena za piec przy jego zakupie może dla wielu okazać się zbyt wysoka. Warto jednak pamiętać, że ekogroszek jest tanim paliwem grzewczym, dzięki czemu w toku eksploatacji oszczędności są wyraźnie zauważalne. W połączeniu z komfortową obsługą kotła sprawia to, że rozwiązanie takie świetnie sprawdzi w budynkach mieszkalnych, np. domach.

Długi czas spalania ekogroszku, mała ilość zanieczyszczeń i pozostawionych spieków oraz przede wszystkim niska cena to zalety, które sprawiają, że to właśnie ten materiał opałowy jest jednym z najchętniej wybieranych w Polsce. Na rynku występują jednak jego podróbki, na co należy uważać. Wykazują one znacznie niższą wydajność przy jednoczesnym zachowaniu cen rynkowych, przez co ekogroszek staje się rozwiązaniem nieopłacalnym. Z tego względu najlepszym wyjściem jest nawiązanie współpracy ze sprawdzonym składem opału – to gwarancja dostarczenia ekogroszku o pożądanych parametrach, którego cena nadal pozostanie atrakcyjna dla klienta.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter