Artykuł sponsorowany Drewno konstrukcyjne przedsiębiorstwa Drewex

Drewno konstrukcyjne przedsiębiorstwa Drewex

Drewno służy jako materiał do budowania budynków od wieków. Główną zaletą tego budulca była jego dostępność. Wadą z kolei jest łatwopalność. Aktualnie coraz chętniej powraca się do drewnianych konstrukcji. Jest to budulec naturalny i ekologiczny, a sposoby impregnacji sprawiają, że drewno nie ma żadnych wad. Z naszego artykułu poznasz szczegółową ofertę cenionego przedsiębiorstwa Drewex.

Jakie drewno jest używane do budowy?

Najczęściej stosowanym materiałem do budowy jest drewno konstrukcyjne. Porównując inne materiały budowlane, aktualnie ten materiał posiada wiele zalet. Jest bardzo lekki i trwały. A to znacznie obniża trudność prac budowlanych. Każda impregnacja wykazuje wyjątkową wytrzymałość na warunki otoczenia. Głównie mowa o warunkach atmosferycznych. Rodzajów drewna w przedsiębiorstwie Drewex jest sporo, dodatkowo odznacza się innymi parametrami technologicznymi.

Drewno konstrukcyjne cechuje wysoka odporność na obciążenia

Rynek jest ogromny, możemy wybierać, wszystko zależy wyłącznie od tego, do jakiej konstrukcji ten budulec wykorzystamy. Drewno musi przejść przez bardzo skomplikowaną obróbkę, aby w pełni nadawało się do budowy. Jest to działanie kompleksowe. Taki proces w dużej mierze warunkuje bezpieczeństwo eksploatacji budynku.

Impregnacja kluczem do sukcesu

Priorytetowe jest to, aby materiał został zabezpieczony przed drobnoustrojami, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi czy też ogniem. Konieczna jest impregnacja, gdyż bez tego, nie będziemy mieli solidnego materiału konstrukcyjnego. Klasa drewna jest ścisłe związana z jego parametrami. Zakup pod tym kątem można zrealizować u przedsiębiorstwa Drewex.

Warto pamiętać, że w przeszłości jakość tego materiału była oznaczona parametrem K. Dzisiaj jednak nie jest to oznaczenie zbyt często spotykane. Najczęściej możemy spotkać oznakowanie od C14 do C50. Iglaki oznacza się od D30 do D70. Zabronione jest korzystanie z drewna, które nie jest odpowiednio oznaczone.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter