Artykuł sponsorowany Dodatkowe elementy zbiornikowych instalacji gazu LPG – o czym warto pamiętać?

Dodatkowe elementy zbiornikowych instalacji gazu LPG – o czym warto pamiętać?

Przydomowa instalacja gazu LPG musi być bezpieczna i wydajna jednocześnie. W tym celu powinna składać się z elementów wysokiej jakości, które zagwarantują wieloletnie użytkowanie instalacji bez większych problemów. Systemy zbiornikowe wymagają odpowiednich rozwiązań w zakresie zastosowanych reduktorów, ale też chociażby manometrów czy zwiększających bezpieczeństwo korzystania z instalacji detektory gazu.

Reduktory do instalacji zbiornikowych

Do najważniejszych dodatkowych elementów zbiornikowych instalacji gazu LPG zaliczają się bez wątpienia reduktory. To właśnie dzięki nim możliwa jest redukcja ciśnienia w układzie, co pozwala na jego sprawne funkcjonowanie. W zależności od wyboru stopnia reduktora możliwe jest zredukowanie wysokiego ciśnienia na średnie lub średniego na niskie. W przypadku pierwszego rozwiązania sprawdzi się reduktor zbiornikowy pierwszego stopnia, natomiast obniżenie średniego ciśnienia to zadanie dla reduktora drugiego stopnia.

Ich budowa powinna być przemyślana i zapewniać bezawaryjne działanie przez wiele lat, na co wpływ mają m.in. materiały zastosowane do produkcji reduktorów. Najwyższej klasy wyroby oferowane są przez firmę GOK Regler und Armaturen Polska sp. z o.o., w której szerokim asortymencie znaleźć można m.in. elementy dodatkowe przeznaczone do zbiornikowych, przydomowych instalacji gazu LPG. Oprócz wspomnianych reduktorów jest to także szereg innych podzespołów, o których warto pamiętać przy konstruowaniu takiego układu. Na co zatem jeszcze zwrócić uwagę?

Rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo

W przypadku zbiornikowych instalacji gazu LPG ważne jest podwyższenie zarówno bezpieczeństwa, jak i wygody podczas korzystania z nich. Dodatkowym, ale ważnym elementem takich systemów są manometry. Najczęściej stosowane są modele glicerynowe, których zakres działania różni się, co pozwala dopasować je do konkretnej instalacji zbiornikowej. Warto także pamiętać o tzw. ZPP, czyli zabezpieczeniu przed przepełnieniem. Ważnym dodatkowym elementem są detektory gazu.

W ramach detekcji przydomowej dobrze jest zdecydować się na zakup detektora oraz specjalnego elektrozaworu. Podzespoły te można połączyć dodatkowo z sygnalizatorem alarmu zewnętrznego, co np. w przypadku awarii zbiornika daje możliwość szybkiej reakcji i tym samym znacznie zwiększa bezpieczeństwo korzystania z tego typu instalacji gazu LPG. Nie należy zapominać o rekomendowanych przez producenta systemu filtrach, śrubunkach, złączkach i redukcjach, które nierzadko potrzebne są do prawidłowego działania instalacji.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas