Artykuł sponsorowany Dobry sposób na utwardzenie drogi dojazdowej

Dobry sposób na utwardzenie drogi dojazdowej

Jeśli dom jest znacznie oddalony od asfaltowej ulicy, może być konieczne utwardzenie drogi dojazdowej. Sposobów na to jest wiele, ale jednak aktualnie najpopularniejszym rozwiązaniem okazuje się zastosowanie kruszywa. Istnieje kilka bardzo ważnych i przekonujących argumentów, które stoją za taką techniką utwardzenia się. Dowiedz się, dlaczego jest to tak dobry pomysł.

Utwardzenie drogi kruszywem, czyli pożegnajmy się z błotem

Największym problemem, jeśli nasz dom znajduje się na uboczu, okazuje się zdradliwa pogoda. Nawet niezbyt duża ulewa może znacznie utrudnić nam przejechanie do najbliższej utwardzonej drogi. Nie wspominając nawet o wiosennych roztopach, które mogą uniemożliwić przejechanie, tworząc głębokie błoto, z którym nie będziemy w stanie sobie poradzić żadnym sposobem. Niestety, ale chcąc nie chcąc taka właśnie jest specyfika nieutwardzonych, polnych dróg, które nie są dostosowane dla miejskich samochodów o niskim zawieszeniu.

Dzięki zastosowaniu kruszywa (które możemy uzyskać np. w Kopalniach Porfiru i Diabazu Sp. z o.o.) możemy w prosty sposób pożegnać się z tym problemem. Dzięki utwardzeniu drogi nie będzie powstawać na niej błoto, co pozwoli nawet miejskiemu samochodowi przebyć ją bez problemu. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że kruszywo drogowe to bardzo tani i łatwo dostępny materiał. Dodatkowo wykorzystanie go nie jest tak trudne pod względem prawnym, jak np. zbudowanie drogi na działce, która należy do miasta – w tym wypadku trzeba byłoby ubiegać się różne pozwolenia, na które czekać byłoby trzeba niezwykle długo.

Jednak zanim zajmiemy się realizacją tego genialnego pomysły, warto zwrócić uwagę, że kruszywo kruszywu nierówne.

Rodzaje kruszywa - kruszywa budowlane i drogowe

Do utwardzenia drogi dojazdowej nie każde kruszywo będzie odpowiednie. Warto najpierw się zainteresować, jakie rodzaje kruszywa występują na rynku, by wybrać to, które idealnie się nada do utwardzenia naszej drogi.

W ofercie wielu sklepów i producentów możemy wyróżnić kruszywa drogowe i budowlane. Dla naszych potrzeb najlepsze będzie to pierwsze. Warto wiedzieć, w jaki sposób je od siebie odróżnić. Kruszywo drogowe charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością i odpowiednim współczynnikiem tarcia (określonym w specjalnych normach). Często jest z granitu czy bazaltu. Kruszywa budowlane są wytrzymałe na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne, aczkolwiek nie są tak trwałe jak kruszywa drogowe. Dlatego lepiej się nie pomylić, gdyż w innym wypadku utwardzenie drogi dojazdowej może bardzo szybko stracić swoje właściwości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter