Materiał Partnera Do czego wykorzystywane są maty antypoślizgowe w transporcie?

Do czego wykorzystywane są maty antypoślizgowe w transporcie?

Maty antypoślizgowe są elementem, który ma skutecznie zwiększyć zabezpieczenie ładunku podczas jego transportowania. Są wygodne i szybkie w użyciu, a co najważniejsze, naprawdę działają, sprawiając, że znika problem ślizgania się towarów po podłodze. Stosuje się je razem z pasami transportowymi. Dzięki ich wykorzystaniu transport jest zdecydowanie bezpieczniejszy i nie dochodzi do strat w postaci zniszczenia towaru.

Na czym polega działanie mat antypoślizgowych?

Transport wielu produktów wymaga przestrzegania odpowiednich przepisów, w tym również właściwego zabezpieczenia przed ewentualnymi uszkodzeniami. Zdecydowanie pomagają w tym maty antypoślizgowe, które ułatwiają dodatkowo załadunek i wyładunek. W tych sytuacjach używa się tego rodzaju sprzętu. Mata stosowana jest między innymi w przewożeniu luźnych ładunków bądź palet na naczepach, tirach, ciężarówkach, kontenerach czy wagonach.

Maty antypoślizgowe produkowane są ze specjalnego granulatu gumowego, który w połączeniu z odpowiednią fakturą sprawia, że maty te poprawiają przyczepność. Wiadomo zatem, do czego służy mata antypoślizgowa. Co więcej, jest ona dużym udogodnieniem, dzięki któremu nie jest wymagane używanie dużej ilości pasów transportowych lub innego rodzaju środków mocujących. To szczególnie ważne przy towarach delikatnych i wrażliwych na mocne uciski.

Jakie są zalety korzystanie z mat antypoślizgowych?

Co jeszcze daje mata antypoślizgowa? Przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo całego transportu. Jest niezwykle wytrzymała, a co za tym idzie – odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz czynników chemicznych. Nie ma zatem problemu z długotrwałym i wielokrotnym ich użytkowaniem, które również jest bardzo wygodne – wystarczy taką matę rozłożyć lub rozwinąć. Dużym atutem gumowych mat antypoślizgowych jest dostępność różnych grubości i wymiarów, tak by móc idealnie dopasować je do konkretnego transportu.

Maty antypoślizgowe są bardzo uniwersalne, jednak jak podkreśla specjalista z firmy Logispak Sp. z o.o. Sp.k., trzeba pamiętać, że można je kłaść wyłącznie na powierzchniach, które są suche i czyste. Wtedy będzie prawidłowo działać, niwelując tym samym ryzyko przemieszczania się przewożonego ładunku czy palet.

Podziel się