Artykuł sponsorowany Do czego wykorzystuje się blachy mosiężne?

Do czego wykorzystuje się blachy mosiężne?

Mosiądz jest stopem miedzi z cynkiem. Szacuje się, że w składzie chemicznym zawiera on około 10-45% cynku. Ponadto w mosiądzu mogą znajdować się śladowe ilości innych pierwiastków takich jak cyna, aluminium, żelazo bądź ołów. Mosiądz służy do produkcji różnorodnych wyrobów metalurgicznych. Jednym z nich są blachy mosiężne. Jakie są ich właściwości? Do czego można je wykorzystać?

Blacha mosiężna – krótka charakterystyka

Blacha mosiężna to płaski, walcowany, nieżelazny wyrób metalowy wykorzystywany w wielu dziedzinach przemysłu. Z czego wynika tak duża popularność tego materiału? Blachy mosiężne są łatwe w obróbce, ciągliwe i odporne na działanie wilgoci. Nie korodują i nie wykazują wrażliwości na promieniowanie UV oraz wysoką i niską temperaturę. Jak informuje specjalista z firmy Zielonka, która zajmuje się skupem i sprzedażą metali nieżelaznych – właściwości fizyko-chemiczne blachy mosiężnej można modyfikować poprzez dodatek określonych pierwiastków chemicznych. W ten sposób powstają wyroby hutnicze przeznaczone do konkretnych zastosowań. Dla przykładu, dodatek krzemu sprawia, że blacha mosiężna zyskuje większą plastyczność i zwiększoną odporność na ścieranie, a dodatek żelaza wzmacnia strukturę wyrobu i nadaje mu wyższe parametry wytrzymałościowe.

Zastosowanie blach mosiężnych w przemyśle

Bez blach mosiężnych nie obejdzie się branża motoryzacyjna, elektryczna i elektroniczna, gdzie służą one do produkcji silników, chłodnic oraz do ekranowania przewodów i transformatorów.  Z tego rodzaju blach korzysta także  przemysł stoczniowy, okrętowy i zbrojeniowy. Co ciekawe, dzięki właściwościom estetycznym mosiądzu również jubilerzy i dekoratorzy wnętrz wykazują zainteresowanie tym materiałem. Mosiądz znajdziemy też w naszych portfelach. Zrobione są z niego jedno-, dwu- i pięciogroszówki.

Gdzie kupić wysokiej jakości blachy mosiężne?

Blachy mosiężne produkowane są przez huty i zakłady metalurgiczne. Na rynek trafiają wyroby o zróżnicowanych parametrach fizyko-chemicznych w postaci blach gładkich i falowanych. Ich zakup bezpośrednio od producenta wiąże się ze sporym kosztem. Chcąc zaoszczędzić, możemy nabyć blachy mosiężne w skupie metali nieżelaznych. Większość tego typu punktów może pochwalić się rozbudowaną ofertą produktową oraz wykwalifikowanym personelem, którzy potrafi trafnie doradzić wybór określonego wyrobu do konkretnego przeznaczenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas