Materiał Partnera
Do czego służy odkurzacz przemysłowy?

Do czego służy odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacz przemysłowy, zwany również odkurzaczem budowlanym lub wielofunkcyjnym, pozwala na pracę w ekstremalnych warunkach. Poradzi sobie wszędzie tam, gdzie zwykły odkurzacz nie zdołałby usunąć zanieczyszczeń. Typem takiego odkurzacza jest ciężarowy pojazd specjalistyczny typu Vacu-press z agregatem ssąco-tłoczącym o wysokiej wydajności. Do czego służy taki odkurzacz?

Charakterystyka odkurzacza przemysłowego

Odkurzacze przemysłowe mają specjalne przeznaczenie. Służą do pracy w trudnych warunkach, wykorzystując system podciśnieniowego usuwania odpadów, zwany również systemem próżniowego usuwania odpadów. System ten usprawnia zarówno proces odprowadzania, jak i segregacji odpadów, dzięki skuteczności i niezawodności działania.

Pojazdy specjalistyczne typu Vacu-press wykorzystują elastyczne węże ssące o różnych przekrojach. Są w stanie wciągnąć nawet większe nieczystości czy dużą ilość pyłów w niedługim czasie. Następnie nieczystości są transportowane do Zakładowej Oczyszczalni Ścieków (lub miejsca wskazanego przez zleceniodawcę), gdzie poddaje się je procesom utylizacji. Bardzo ważnym elementem tych pojazdów, a w zasadzie „sercem” jest pompa ssąco-tłocząca, której prawidłowe funkcjonowanie odpowiada za wytworzenie właściwego podciśnienia i zasysanie różnorodnych odpadów - tłumaczy nasz rozmówca z firmy Makowski Industrieservice.

Zastosowanie odkurzacza przemysłowego

Jakie jest zastosowanie pojazdu specjalistycznego typu Vacu-press z agregatem ssąco-tłoczącym o wysokiej wydajności? Może być wykorzystywany do:

  • podciśnieniowego usuwania materiałów sypkich, szlamów, cieczy, surowców i odpadów,
  • czyszczenia silosów, komór, kanałów, magazynów, odstojników, hal, kotłów, międzystropia, taśmociągów czy maszyn przemysłowych,
  • przepompowywania i przemieszczania materiałów sypkich, w tym wapna, pyłów, piasku, żwiru, cementu.

Pojazdy te pozwalają przy mniejszym nakładzie ludzkiej siły i przy niższych kosztach usunąć różnorodne materiały. Zastosowanie odkurzaczy przemysłowych Vacu-press jest wszechstronne. To pojazdy o wysokiej wydajności, których działanie można dopasować do każdego zlecenia.

Zalety odkurzacza przemysłowego

Odkurzacz przemysłowy działa przy wykorzystaniu nowoczesnej techniki ssąco-tłoczącej i elastycznych węży ssących, za pomocą których zasysa się materiały sypkie, szlamy, ciecze, surowce i odpady do zbiornika pojazdu. Jego zalety to:

  • wszechstronny sposób działania,
  • ogromna siła ssąca,
  • wysoka wydajność wyciągowa, zależna od rodzaju zasysanego medium (nawet do 50 ton materiały na godzinę!),
  • oszczędność czasu,
  • cichobieżny agregat podciśnieniowy,
  • możliwość pracy w trudnych warunkach.

Podziel się