Artykuł sponsorowany Dlaczego warto wybrać malowanie proszkowe?

Dlaczego warto wybrać malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe to jedna z najpopularniejszych metod nakładania farby na powierzchnie metalowe lub aluminiowe. Ta nowoczesna technologia – jak sama nazwa mówi – wykorzystuje farbę w proszku. Malowanie proszkowe posiada wiele zalet. W szczególności zapewnia otrzymanie wysokiej jakości, a przy tym niezwykle odpornej na uszkodzenia powierzchni. Dlaczego warto wybrać ten sposób farbowania metalu?

Na czym polega malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe stosowane jest przede wszystkim na materiałach wykonanych ze stali i aluminium oraz na drewnie i płytach ceramicznych lub MDF. Technologia ta bazuje na wykorzystaniu oddziaływania elektrostatycznego, dzięki czemu może być wykorzystywana na wszystkich materiałach, które przewodzą prąd. Malowanie powierzchni stalowych za pomocą farby w proszku zachodzi w kilku etapach. Na początku należy odpowiednio przygotować powierzchnię do malowania. Powinna być ona oczyszczona i odtłuszczona. Dodatkowo dobrze jest zabezpieczyć dany element specjalną powłoką, która ochroni powierzchnię przed korozją. Kolejnym etapem jest nanoszenie farby. To działanie ma miejsce w specjalnej komorze. Malowanie odbywa się za pomocą pistoletów natryskowych. Ostatnim etapem procesu jest wygrzewanie pokrytych proszkiem elementów. Ma to miejsce w specjalnych piecach o wysokiej temperaturze. Po tych działaniach poszczególne elementy są gotowe do użytku lub dalszej obróbki.

Sprzęt do malowania proszkowego

W trakcie profesjonalnego malowania proszkowego wykorzystuje się kilka niezbędnych sprzętów, które utrudniają samodzielne farbowanie powierzchni. Jeżeli jednak ktoś chce to zrobić samemu, musi zaopatrzyć się w pistolet natryskowy. Na rynku dostępne są automatyczne i ręczne modele. Dużo trudniej dostać piec służący do polimeryzacji farby. Warto zatem malowanie farbą w proszku zlecić profesjonalnej firmie. Jedną z nich jest Emet, która specjalizuje się nie tylko w obróbce metali, ale także farbowaniu tych elementów. Co więcej, firma ta w trakcie malowania wykorzystuje najwyższej jakości farby proszkowe, które gwarantują niesamowity efekt.

Zalety malowania proszkowego

Malowanie proszkowe ma szereg zalet. Farby w proszku nie posiadają w swoim składzie szkodliwych substancji, dzięki czemu nie są niebezpieczne dla pracowników oraz środowiska. Ponadto farbowanie proszkowe jest ekonomiczne i innowacyjne. Wystarczy tylko jedna warstwa, by osiągnąć zadowalający efekt. Co więcej, żadna inna metoda farbowania nie pozwoli uzyskać tak wysokiej trwałości i odporności, jak malowanie proszkowe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas