Artykuł sponsorowany Dlaczego warto wybrać drewno w ramach paliwa opałowego?

Dlaczego warto wybrać drewno w ramach paliwa opałowego?

Drewno kominkowe wciąż należy do bardzo powszechnie stosowanego paliwa opałowego i nie bez przyczyny, bowiem to rozwiązanie ma wiele zalet, z których być może nie wszyscy zdają sobie sprawę, dlatego warto bliżej im się przyjrzeć. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, w którym piszemy szerzej o poszczególnych zaletach drewna jako paliwa opałowego.

Przede wszystkim ekonomiczność i duża dostępność

Wykorzystanie drewna kominkowego w ramach opału oznacza przede wszystkim możliwość zaoszczędzenia dość dużej ilości pieniędzy. Mowa tu w szczególności o drewnie, którego wilgotność utrzymuje się na poziomie 20 %, czyli o tak zwanym suchym. Niska zawartość wody wpływa bowiem znacząco na zwiększenie wartości opałowej drewna. Decydując się na zakup suchego tego typu surowca, mamy możliwość zaoszczędzenia nawet do 40% w kontekście ogólnej masy drewna, jaka jest potrzebna na jeden sezon.  

To jednak niejedyna zaleta drewna opałowego. Jest ono bowiem także szeroko dostępne w całym kraju i to w różnych odmianach, które posiadają nieco odmienne właściwości. Ma to nie tylko niebagatelny wpływ na obniżenie cen za drewno kominkowe (bowiem systemy komputerowe należące do nadleśnictwa precyzyjnie sprawdzają zapasy drewna znajdujące się na danym obszarze), ale daje także możliwość dobrania takiego gatunku, którego właściwości będą nam najbardziej odpowiadały w zależności od efektu, jaki będziemy chcieli osiągnąć. Warto jednak zaopatrywać się w najwyższej jakości drewno kominkowe takie, jakie znajdą Państwo m.in. w ofercie firmy Drewland z Suchej. Ponadto, wpływ na atrakcyjną cenę drewna kominkowego ma też z pewnością fakt, iż jego produkcja nie wymaga nakładu dużej ilości energii, a zakładanie i utrzymanie lasów nie jest zbytnio kosztowne.


Rozwiązanie przyjazne środowisku naturalnemu i człowiekowi

Stosowanie drewna kominkowego to także rozwiązanie przyjazne środowisku naturalnemu i człowiekowi ze względu na to, iż spalanie tego typu materiału nie powoduje zwiększenia się stopnia zanieczyszczenia środowiska dwutlenkiem węgla. Wpływ na ten stan rzeczy ma fakt, iż drzewa służące do produkcji drewna absorbują cały dwutlenek węgla w trakcie fotosyntezy. Ponadto, wydalają one w tym procesie tlen, który jest człowiekowi niezbędny do życia. Jeśli chodzi o ekologiczność drewna kominkowego, to warto w tym miejscu wspomnieć także o wiele mniejszej ilości wytwarzanej przy eksploatacji siarki w porównaniu do węgla, a także o możliwości wykorzystania pozostałości po spalonym drewnie w ramach kompostu. Mowa tu oczywiście o popiołach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas