Artykuł sponsorowany Dlaczego warto kupować drewno w tartaku? - Mar-Bud Tartak

Dlaczego warto kupować drewno w tartaku? - Mar-Bud Tartak

Drewno już od tysięcy lat używane jest do celów budowlanych i nic nie wskazuje na to, aby w tej kwestii miało coś się w najbliższej przyszłości zmienić. Praktycznie każda inwestycja budowlana nie może bowiem obejść się bez tego naturalnego surowca. Wiele osób nabywa drewno budowlane jedynie w tartakach. Na przykładzie firmy Mar-Bud postanowiliśmy więc sprawdzić, z czego wynika tak duża popularność tartaków wśród klientów.

Duży wybór produktów w rozsądnej cenie

Tartaki zajmują się wyłącznie zakupem drewna i jego przetwarzaniem. Nic więc dziwnego, że ich oferta produktowa jest bardzo bogata. Podstawowym towarem jest oczywiście tarcica, która powstaje wskutek wzdłużnego rozpiłowania drzewa. To od sposobu jej obróbki zależy jaki końcowy produkt otrzymamy. Najprostszą postać ma tarcica nieobrzynana, w której obrobione są tylko dwie wewnętrzne powierzchnie. Z kolei w tarcicy obrzynanej przetarte zostają już wszystkie cztery płaszczyzny. W zależności od wymiarów tarcicy i proporcji jej boków możemy uzyskać takie produkty, jak: deski, bale, listwy, łaty, krawędziaki, belki, więźby dachowe itp. W zasadzie można tu zamówić i odebrać dowolny produkt mający swoje zastosowanie w szeroko pojętym budownictwie. Nie należy też zapominać, że tartaki kupują drewno bezpośrednio od producenta, co pozytywnie przekłada się na końcowe ceny sprzedaży.

Usługi dodatkowe

Dużą zaletą tartaków jest to, że ich oferta jest kompleksowa i nie sprowadza się tylko do sprzedaży drewna. Dobrym przykładem jest działalność tartaku Mar-Bud, który oferuje swoim klientom wiele dodatkowych usług, począwszy od zwykłego przycięcia deski na określony wymiar, po przygotowanie więźby dachowej pod konkretną inwestycję. W tartaku tym otrzymamy produkt nie tylko dokładnie przycięty, ale i również odpowiednio zabezpieczony przed korozją biologiczną i ogniem. Taką ochronę uzyskuje się poprzez impregnację drewna. Jak podkreśla specjalista z tartaku Mar-Bud:

Najlepsze efekty osiąga się w wyniku impregnacji zanurzeniowej. W tym celu stosuje się różne preparaty. Jedne z nich chronią przed owadami, czy grzybami, a jeszcze inne środki stanowią skuteczną osłonę przed ogniem.

Istotne jest też to, że w tartaku pracują specjaliści z dużą wiedzą na temat drewna, więc zawsze można tu liczyć na fachowe doradztwo, co bardzo ułatwi nam zakupy. Zakład ma ponadto możliwość transportu, co jest szczególnie ważne w przypadku nabycia drewna konstrukcyjnego o znacznych rozmiarach. Dzięki temu oszczędzamy czas i pieniądze za transport drewna.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas