Artykuł sponsorowany Diagnostyka pomp hydraulicznych

Diagnostyka pomp hydraulicznych

Oczywiście może się zdarzyć, że pompa hydrauliczna przestanie działać tak, jak powinna. Ze względu na spory stopień skomplikowania całej konstrukcji trudno jest bez specjalistycznego sprzętu jednoznacznie stwierdzić, który podzespół za to odpowiada. Aby ograniczyć koszty związane z szukaniem awarii na zasadzie domysłu, z uszkodzoną pompą należy udać się specjalistyczną stację diagnostyczną. Co można dzięki temu zyskać?

Testy podzespołów hydraulicznych

Aby skutecznie przeprowadzić diagnostykę, mającą na celu znalezienie przyczyny wadliwego funkcjonowania pompy hydraulicznej, należy przeprowadzić serię testów. Do wykonania takich testów potrzebny jest oczywiście specjalistyczny sprzęt. Taki znajduje się na wyposażaniu jedynie najlepszych zakładów, zajmujących się diagnostyką pomp hydraulicznych. Na szczególne uznanie zasługuje firma Hydroserwis, która pochwalić się może zarówno nowoczesnym zapleczem sprzętowym, jak i doświadczoną kadrą pracowniczą.

W specjalistycznych zakładach każdy zainteresowany może dokonać testów pompy hydraulicznej przed dokonaniem regeneracji lub naprawy. Dzięki temu istnieje możliwość sprawdzenia konkretnego elementu, który odpowiedzialny jest wywołanie usterki. Stacja diagnostyczna do testowania pomp hydraulicznych obsługuje pompy wszystkich producentów i rodzajów, czyli pompy tłoczkowe, zębate i łopatkowe. Fachowa ocena parametrów pracy pompy jest tym bardziej istotna, że to od tego procesu zależy, co stanie się z nią w późniejszym czasie. W momencie, gdy stwierdza się przeciek, pompa trafia na stanowisko do demontażu podzespołów. Tam specjaliści oceniają to, które elementy nadają się do regeneracji, a które do wymiany.



Hamownia do testowania silników hydraulicznych

Odtworzenie rzeczywistych warunków pracy silnika jest kluczowe dla przeprowadzenia jego skutecznej diagnozy. Można to osiągnąć za pomocą jednoczesnego podpięcia pompy hydraulicznej jazdy z silnikiem hydraulicznym. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci zyskują pewność, że nie trzeba będzie dokonywać dodatkowych regulacji po wykonanej naprawie. Specjalna hamownia umożliwia dokonanie pełnej regulacji zaworów przelewowych oraz prędkości obrotowej silnika. Dzięki hamowni możliwe jest również sprawdzenie tego, czy silnik w prawidłowy sposób zmienia biegi. Silniki sprawdza się także pod kątem ewentualnych wycieków. Profesjonalne zakłady posiadają również specjalistyczne stanowiska do testowania poszczególnych podzespołów hydraulicznych. Diagnostyka rozdzielaczy hydraulicznych, diagnostyka różnego rodzaju zaworów, diagnostyka zamków hydraulicznych, diagnostyka siłowników. To wszystko możliwe jest dzięki nowoczesnemu wyposażeniu stacji diagnostycznej. Zastosowane rozwiązania pozwalają na jednoznaczne stwierdzenie nieprawidłowości w działaniu maszyn hydraulicznych.  

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter