Artykuł sponsorowany Czym jest recykling metali kolorowych? Skup Złomu Młodzieszyn

Czym jest recykling metali kolorowych? Skup Złomu Młodzieszyn

Recykling, czyli odzyskanie i ponowne wykorzystanie surowców, jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Pomaga bowiem zmniejszyć ilość odpadów i racjonalnie korzystać z zasobów środowiska. Segregując odpady dbamy również o to, by szkodliwe związki z różnych przedmiotów codziennego użytku nie zanieczyszczały środowiska. Grupą surowców, którym trzeba poświęcić szczególną uwagę są metale kolorowe.

Czym są metale kolorowe?

Metale kolorowe to pojęcie, które często słyszymy, lecz nie do końca jesteśmy w stanie określić, co się pod nim kryje. Do tej grupy należą metale i stopy, które nie zawierają żelaza, czyli miedź, cyna, mosiądz, aluminium, brąz i ołów.

Metale kolorowe, zwane również metalami nieżelaznymi, znajdziemy m.in. w bateriach, puszkach, folii spożywczej, felgach samochodowych, elementach instalacji hydraulicznych i elektrycznych, zasilaczach do telefonów komórkowych lub komputerów. Uszkodzone lub zużyte produkty należy wrzucać do odpowiednich kontenerów na śmieci lub oddać do skupu, takiego jak Skup Złomu Młodzieszyn.

Skup Złomu Młodzieszyn jest profesjonalną firmą zajmującą się skupem różnorodnych surowców wtórnych. Specjalizuje się w skupie złomu, metali kolorowych, żeliwa, aluminium, miedzi, brązu, mosiądzu oraz innych odpadów metalowych. Oferta obejmuje także skup makulatury, akumulatorów oraz puszek. Firma jest zaangażowana w działania recyklingowe i utylizację akumulatorów, aby przyczynić się do ochrony środowiska. Dzięki własnej flocie transportowej, zapewnia sprawną obsługę i wygodny odbiór złomu od klientów. Skup Złomu Młodzieszyn to solidny partner, gotowy sprostać wymaganiom zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw, dbając o odpowiedzialne i ekologiczne gospodarowanie surowcami wtórnymi.

Recykling metali kolorowych

Proces recyklingu wygląda inaczej dla różnych grup produktów. Za przykład weźmy produkt, który w Polsce i na całym świecie jest wykorzystywany w ogromnych ilościach - puszki aluminiowe. Recykling puszek aluminiowych składa się z kilku etapów:

  • Wstępnej obróbki mechanicznej, która polega na rozdrabnianiu produktu, oddzieleniu od zanieczyszczeń i separacji magnetycznej aluminium od innych metali.

  • Oczyszczania z farb i lakierów poprzez wypalanie materiału w piecach.

  • Topnienia odpadów drobnocząstkowych.

  • Oczyszczania z zanieczyszczeń niemetalicznych i na końcu odlewania.

Recykling metali kolorowych może być naprawdę owocny, np. w Europie około 45% miedzi pochodzi z odzysku. Natomiast produkty zawierające ołów (baterie i akumulatory), według najbardziej optymistycznych szacunków nawet w 95% są poddawane recyklingowi.

Gdzie można sprzedać i kupić metale kolorowe?

Miejsca, które zajmują się sprzedażą i skupem surowców wtórnych, to skupy złomu. To dzięki nim surowce są lepiej wykorzystywane, nie zaśmiecają środowiska i nie eksploatują nadmiernie kolejnych zasobów ziemi. Można zatem powiedzieć, że skupy złomu są w pełni ekologiczne.

Tego typu firmy niejednokrotnie samodzielnie odbierają towar od klienta. Dysponują bowiem odpowiednim zapleczem samochodów (ciężarówki, busy, lawety), mogą więc odebrać produkty nawet w dużych ilościach.

Skup złomu często zajmuje się również utylizacją odpadów i sprzedażą przetworzonych metali. Głównym odbiorcą takich materiałów są zakłady produkcyjne, jubilerzy, firmy produkujące metalowe elementy oraz inne podobne przedsiębiorstwa.

Opracowanie:

Skup złomu

Młodzieszyn , Sochaczewska 8

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas