Artykuł sponsorowany Czym charakteryzuje się frezowanie CNC przez specjalistów z Techniki II?

Czym charakteryzuje się frezowanie CNC przez specjalistów z Techniki II?

Obróbka metalu jest konieczna, jeśli chce się później wykorzystać niektóre stalowe elementy w przemyśle czy motoryzacji. Aby dobranie odpowiedniego kształtu danemu elementowi było możliwe, zakłady obróbki metalu muszą dysponować różnymi maszynami i narzędziami. Do najbardziej popularnych technik należy frezowanie CNC. Poznaj jego szczegóły i odmiany oraz politykę firmy Technika II.

Na czym dokładnie polega frezowanie CNC?

Sam proces obróbki metalu ma różny cel i zgodnie z nim wybiera się technikę pracy. Jeśli mowa o frezowaniu jest to proces, który ma na celu przycięcie warstwy stali. Używa się do tego tak zwanych frezów, które przesuwane są za pomocą maszyny w różnych zaprogramowanych kierunkach pod odpowiednim kątem.

Frezowanie CNC, którą zajmuje się między innymi firma Technika II, polega na tym samym, z tym że kontrolowanie całej pracy może zachodzić komputerowo lub ręcznie. Przez to, że nadawany jest kod maszynie, może ona dokonać wymagających cięć zgodnie z prośbą klienta.

Posiadamy specjalny sprzęt i cały park maszynowy, dzięki któremu możemy zagwarantować naszym klientom wysoką jakość materiałów i usług. Nasza kadra pracowników jest dobrze wykwalifikowana i doświadczona w swoim fachu

– mówi specjalista.

Zalety frezowania CNC

Im fachowcy mają do czynienia z nowszą technologią, tym bardziej mogą rozbudować swoje portfolio i ofertę usług, bowiem zaprogramowanie maszyny przez komputer pozwoli na uzyskanie skomplikowanych części metalowych.

Frezowanie CNC usprawnia całą produkcję poprzez automatyzację, nie tracąc na precyzyjności i dokładności w wykonywanej pracy. Maszyny do tego przeznaczone są bardzo trwałe i długowieczne, a także szybkie, co pozwala na uzyskanie określonej ilości materiałów w krótkim czasie.

Można wyróżnić kilka rodzajów tej techniki, które są zależne od ilości kierunków. 2-osiowej używa się wtedy, kiedy tworzywo ma być tylko w jednej płaszczyźnie poddane obróbce, a 3-osiowa polega na pracy w trzech wymiarach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas