Artykuł sponsorowany Czym charakteryzują się zbiorniki na olej napędowy?

Czym charakteryzują się zbiorniki na olej napędowy?

Przechowywanie paliwa w specjalnych zbiornikach na olej napędowy gwarantuje możliwość uniezależnienia się od cen na stacjach benzynowych, a co za tym idzie – oszczędność pieniędzy, lecz także czasu. Często korzystają z nich właściciele przedsiębiorstw wyposażonych we floty maszyn rolniczych lub budowlanych. Zbiorniki na ON muszą jednak charakteryzować się właściwościami, które zapewnią bezpieczeństwo magazynowania – opisujemy je w artykule!

Rodzaje i przeznaczenie zbiorników na olej napędowy

Zbiorniki na olej napędowy stanowią niemal podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa rolniczego. O ile można tankować ciągniki lub niewielkie koparki na stacjach benzynowych, o tyle w przypadku kombajnów czy innych pojazdów wielkogabarytowych jest to niemożliwe. Cieszą się one popularnością także wśród właścicieli przedsiębiorstw komunalnych i budowlanych. Zbiorniki na ON umożliwiają bezpieczne składowanie paliwa, którego może być magazynowane całkowicie legalne – w przypadku zbiorników spełniających normy prawne.

Wśród zbiorników na olej napędowy można wyróżnić zbiorniki tradycyjne, nieposiadające dodatkowych zabezpieczeń lub zbiorniki dwupłaszczowe. Zbudowane są one ze zbiornika właściwego, w którym składowana jest substancja oraz z płaszcza zbiornika. Między nimi znajduje się przestrzeń, do której – w razie ewentualnego wycieku paliwa – przedostaje się ciecz, chroniąc przy tym środowisko naturalne oraz wody gruntowe przed skażeniem. Na rynku można znaleźć także zbiorniki mobilne, które zaprojektowane zostały z myślą o komforcie i swobodzie przemieszczania.

Co wpływa na funkcjonalność zbiorników na olej napędowy?

Na szczelność zbiorników na ON w dużej mierze wpływa materiał wykonania. Jak mówi specjalista z firmy MiM Zbiorniki, producenta zbiorników na paliwa:

Choć zbiorniki na olej napędowy mogą być wykonane zarówno ze stali, jak i z polietylenu, warto zdecydować się na tworzywo sztuczne. Polietylen jest materiałem obojętnym chemicznie, odpornym na wysokie temperatury oraz promieniowanie UV, co jest niezwykle istotne podczas składowania paliwa.

Zawsze należy wybierać zbiornik, którego pojemność będzie dostosowana bezpośrednio do potrzeb użytkownika. Warto dodatkowo wyposażyć go w akcesoria, jak np. pompa paliwa, która ułatwi dystrybucję substancji. Dodatkowym zabezpieczeniem zbiorników na ON są tzw. palety i podłogi wychwytujące, które w przypadku wycieku zapobiegają niekontrolowanemu rozlewaniu się paliwa.

Zbiorniki na olej napędowy to produkty niezwykle funkcjonalne i przydatne, a ich użytkowanie przynosi wiele korzyści, zwłaszcza w dużych przedsiębiorstwach, które wyposażone są w bogaty park maszynowy. Warto pamiętać, aby zawsze decydować się na zakup zbiornika z certyfikatami, pochodzącego od zaufanego producenta – jest to bowiem gwarancja bezpieczeństwa i jakości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas