Artykuł sponsorowany Czym charakteryzują się profile z gumy porowatej?

Czym charakteryzują się profile z gumy porowatej?

Guma porowata, inaczej guma piankowa, to materiał, który zyskuje coraz większą popularność w przemyśle, budownictwie, a także motoryzacji. Odznacza się ona wysokim stopniem elastyczności, dobrą izolacyjnością termiczną i wytrzymałością na działanie czynników atmosferycznych oraz substancji chemicznych. Wśród wielu zastosowań gumy porowatej można wymienić profile uszczelniające wykorzystywane w różnych branżach. W artykule przedstawimy, czym charakteryzują się profile z gumy porowatej, jakie są ich zalety oraz gdzie znajdują zastosowanie.

Jakie są właściwości gumy porowatej?

Guma porowata (piankowa) jest produktem otrzymanym z mieszanki kauczuku syntetycznego i naturalnego oraz dodatków takich jak napełniacze celulozowe czy chemiczne. Dzięki temu procesowi otrzymuje się materiał o otwartej strukturze komórkowej, która pozwala na niezwykłą elastyczność i zdolność do powrotu do pierwotnego kształtu po odkształceniu. Gumy porowate są odporne na działanie olejów, paliw, wody oraz promieniowania UV. Ponadto prezentują doskonałe właściwości tłumiące dźwięki oraz drgania mechaniczne. 

Jakie są zalety profili z gumy porowatej?

Profile z gumy porowatej cechują się szeregiem zalet, które sprawiają, że są one chętnie wykorzystywane w wielu dziedzinach życia codziennego i przemysłu. Przede wszystkim są one bardzo elastyczne, a jednocześnie wytrzymałe na odkształcenia. Właściwości izolacyjne gumy porowatej sprawiają, że profile wykonane z tego materiału doskonale sprawdzają się jako uszczelki termiczne czy akustyczne. Dzięki swojej strukturze są one lekkie, co pozwala na łatwą obróbkę i montaż. Warto również dodać, że profile z gumy porowatej są trwałe i nie ulegają łatwemu zużyciu.

Zastosowanie profili z gumy porowatej 

Profile uszczelniające z gumy porowatej znajdują szerokie zastosowanie w wielu różnych branżach, zarówno w przemyśle, jak i budownictwie czy motoryzacji. W budynkach można je spotkać jako uszczelki do drzwi i okien, izolujące przed hałasem zewnętrznym oraz utratą ciepła. W motoryzacji wykorzystywane są do uszczelniania elementów konstrukcji pojazdów oraz do tłumienia drgań mechanicznych. Profile te są również stosowane w maszynach przemysłowych jako elementy ochronne oraz uszczelniające.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas