Artykuł sponsorowany Czy warto stosować ekogroszek jako opał?

Czy warto stosować ekogroszek jako opał?

Część osób zdecydowała się na zmianę instalacji na gazową, jednak nadal zdecydowana większość społeczeństwa ogrzewa mieszkania tradycyjnym sposobem, czyli węglem. Jak wiadomo, ma to swoje uboczne skutki, w postaci emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Dlatego też szukając alternatywy, zaczęto produkować ekogroszek. Czym jest? Dlaczego jest lepszy od węgla? Sprawdź!

Ekogroszek - dlaczego jest lepszy od węgla?

Jeżeli wybierzesz się na skład węgla, będziesz mógł wybrać spośród kilku rodzajów opału. Oczywiście najtańszym materiałem jest węgiel, jednak osoby, które nie chcą niekorzystnie wpływać na środowisko naturalne, używają ekogroszku. Jest to materiał opałowy zdecydowanie drobniejszy niż węgiel. Czy ma to znaczenie? Oczywiście, że tak. Dzięki niewielkim rozmiarom ekogroszek będzie idealnym rozwiązaniem do obiektów, w których wykorzystuje się piec z podajnikiem. Jeśli zainwestowałeś w piec na ekogroszek, wystarczy, że raz na kilka dni do niego zajrzysz i dołożysz do podajnika surowiec. Całą resztą zajmie się zautomatyzowany sprzęt. 

Stosowanie ekogroszku jest wyjściem tańszym niż ogrzewanie gazem, jednak nieco droższym niż węgiel. Biorąc pod uwagę aspekty ekologiczne, warto się na niego zdecydować. Ekogroszek jest wytwarzany z węgla kamiennego. Podczas jego spalania wydzielane są znikome ilości dwutlenku węgla.

Gdzie kupić ekogroszek?

Warto wybierać sprawdzone składy opału. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że surowiec jest wysokiej jakości. Spora część osób kieruje się tylko i wyłącznie ceną wybierając zakład z materiałami opałowymi. Jednak nie jest to zbyt dobre rozwiązanie. Pod uwagę warto wziąć również rekomendacje, które potwierdzą, czy warto skorzystać z jej usług. Po drugie lokalizacja. Nie warto decydować się na zakup w firmie, która ma swoją siedzibę kilkaset kilometrów od Twojego miejsca zamieszkania. Szczególnie wtedy, gdy musisz często dokonywać zakupów dużych ilości opału. Koszty transportu będą dosyć wysokie. Przed sfinalizowaniem zakupu dowiedz się, czy oferują możliwość transportu. Nie mając odpowiedniego pojazdu, dostarczenie surowca na miejsce docelowe może być niezwykle kłopotliwe! Pamiętaj, że masz prawo, aby zapytać właściciela bądź pracowników skąd pochodzi konkretny opał. Jednym ze sprawdzonych składów węgla jest firma Klimek. Prowadzą swoją działalność już od wielu lat, w ich ofercie znajdziesz węgiel opałowy workowany, jak i ekogroszek workowany. Wybór dobrego składu węgla jest kluczowy podczas dokonywania zakupu wysokiej jakości opału.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter