Materiał Partnera Czy energia słoneczna może efektywnie zasilać dom?

Czy energia słoneczna może efektywnie zasilać dom?

Fotowoltaiczne ogniwa łączone w systemy to coraz częstszy widok na dachach prywatnych budynków. Domy jednorodzinne wyposażone w małe elektrownie pozwalające zaspokoić podstawowe zapotrzebowanie na prąd to inwestycja w przyszłość i ekologiczne, przyjazne środowisku rozwiązanie. Jakie jeszcze korzyści można uzyskać, stosując panele fotowoltaiczne i czy warto wybrać taką metodę pozyskiwania energii elektrycznej?

Właściwa wydajność

Okazuje się, że przeciętne zapotrzebowanie rodziny mieszkającej w domu jednorodzinnym oscyluje w wartościach bez problemu możliwych do osiągnięcia przez montaż wydajnego systemu paneli fotowoltaicznych. Uzyskanie około 3000 kWh rocznie nie stanowi problemu dla efektywnych ogniw, należy jednak mieć na uwadze lokalne wahania klimatu, które mogą nieco pogorszyć możliwości zgromadzenia promieni słonecznych. Instalacja musi być więc zamontowana w sposób przemyślany i inteligentny, dzięki czemu będziemy mogli czerpać profity z darmowego prądu bezobsługowo przez kilkadziesiąt lat. Projekt i wykonanie należy jednak skonsultować z profesjonalistami, którzy działają w branży od wielu lat. Potrafią oni zainstalować panele fotowoltaiczne w taki sposób, by zoptymalizować ich działanie i zmaksymalizować wydajność. Firma Marand daje możliwość skonstruowania przydomowej elektrowni słonecznej, pozwalającej na czerpanie energii elektrycznej w określonej ilości dzięki właściwemu rozmieszczeniu ogniw. Należy pamiętać, że jest to bardzo bezpieczna metoda – ma to szczególne znaczenie właśnie w przypadku domów jednorodzinnych. Chcąc zapewnić swojej rodzinie jak najlepsze warunki, zdecydujmy się na ekologiczne panele fotowoltaiczne.

Odpowiedni montaż

Panele słoneczne większości ludzi kojarzą się ze specjalnymi ogniwami umieszczonymi na dachach budynków, zbierającymi promienie słoneczne i przetwarzającymi je w energię elektryczną. Rzeczywiście, najpopularniejszym typem instalacji jest dachowa, która pozwala na najlepszy dostęp do energii generowanej przez Słońce. Okazuje się, że zamontowanie systemu możliwe jest w wielu wariantach. Z powodzeniem montuje się je na dachach wyposażonych w dachówki ceramiczne, betonowe lub popularne blachodachówki. Mocowania są wytrzymałe i dają gwarancję trwałości oraz odporności na czynniki zewnętrzne, dzięki czemu ogniwa pozostają na swoim miejscu. Montaż paneli fotowoltaicznych powinien się jednak odbyć jedynie pod czujnym okiem fachowców, którzy bazując na swoim doświadczeniu i ogromnej wiedzy, potrafią zainstalować system w odpowiedni sposób. Panele można jednak bez problemu umieścić również na gruncie, tworząc w ten sposób przydomową ekologiczną elektrownię. Możliwości jest zatem wiele – tak jak i korzyści – warto więc zainteresować się fotowoltaiką i zainwestować w to przyszłościowe rozwiązanie.

Podziel się