Artykuł sponsorowany Czujniki procesowe do pomiaru przepływu w ofercie Baumer Sp. z o.o.

Czujniki procesowe do pomiaru przepływu w ofercie Baumer Sp. z o.o.

Czujniki procesowe do pomiaru przepływu odgrywają kluczową rolę w automatyce przemysłowej, zapewniając przejrzystość procesu, zmniejszając zużycie energii i oszczędzając zasoby. Firma Baumer Sp. z o.o. oferuje szeroką gamę przepływomierzy, które doskonale sprawdzają się w różnych zastosowaniach higienicznych i przemysłowych. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej dwóm rodzajom czujników pomiaru przepływu dostępnych w ofercie Baumer.

Przepływomierze elektromagnetyczne - precyzyjny pomiar

Zastosowanie czujników pomiaru przepływu w automatyce przemysłowej jest niezwykle szerokie. Wykorzystuje się je między innymi w branży spożywczej, farmaceutycznej, chemicznej czy energetycznej. Ich głównym celem jest monitorowanie i kontrola procesów produkcyjnych, takich jak transport płynów czy ogrzewanie i chłodzenie mediów. 

Dzięki precyzyjnym i stabilnym pomiarom, możliwe jest zwiększenie wydajności i oszczędność zasobów. Przepływomierze elektromagnetyczne do pomiaru przepływu objętościowego, które oferuje firma Baumer, charakteryzują się higieniczną, przemysłową i kompaktową konstrukcją, co sprawia, że doskonale nadają się do zastosowań w różnych gałęziach przemysłu. Produkty przeznaczone są do mediów o przewodności powyżej 5 µS, a ich precyzyjny i długotrwałe stabilny pomiar z dokładnością do 0,2% pozwala na kontrolowanie procesów z najwyższą precyzją. Brak strat energii dzięki ciągłej rurze pomiarowej oraz elastyczność pod względem przyłącza procesowego to kolejne zalety tych urządzeń. Przepływomierze elektromagnetyczne dostępne są w wersji z wyświetlaczem lub bez.

Przepływomierze do pomiaru prędkości przepływu - najwyższa funkcjonalność

Przepływomierze do pomiaru prędkości przepływu przeznaczone są dla zastosowań higienicznych i przemysłowych, gdzie wymagany jest pomiar prędkości przepływu mediów na bazie wody, niezależnie od ich przewodności. Łatwa instalacja i uruchomienie niezależnie od pozycji montażowej oraz interfejs IO-Link sprawiają, że te urządzenia są niezwykle funkcjonalne i łatwe w obsłudze. Różnorodność przyłączy procesowych i długości czujników pozwala na dopasowanie przepływomierza do indywidualnych potrzeb i wymagań.

Wszystkie czujniki procesowe do pomiaru przepływu oferowane przez Baumer Sp. z o.o. przeznaczone są do mediów w systemach zamkniętych i posiadają wszystkie typowe przyłącza procesowe. Ich szczególnie precyzyjne i stabilne pomiary sprawiają, że stanowią niezawodne narzędzia w monitorowaniu i kontrolowaniu procesów przemysłowych, przyczyniając się do zwiększenia wydajności i oszczędności zasobów.

Opracowanie:

Baumer Sp. z o.o.

Łódź , Wydawnicza 1/3

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas