Artykuł sponsorowany Co zrobić ze zużytym aluminium? Raf-Mar. FHU. Wodnicki R.

Co zrobić ze zużytym aluminium? Raf-Mar. FHU. Wodnicki R.

Każdego dnia kupujemy żywność, leki lub inne produkty w opakowaniach wyprodukowanych z aluminium. To z jednej strony wymaga od nas przechowywania mnóstwa odpadów, a w przypadku jego nagromadzenia również utylizacji. Warto wiedzieć, że recycling tego surowca pozwala w stu procentach odzyskać aluminium do ponownego wykorzystania. Dlatego jeśli posiadamy puszki czy aluminiowe opakowania zamiast je wyrzucać, warto oddać je do skupu aluminium, np. w firmie Raf-Mar. FHU. Wodnicki R.

Zastosowanie aluminium

Aluminium to metal, który ma świetne właściwości termiczne, jest lekki w łatwy w obróbce. To sprawiło, że zyskał ogromną popularność i jest stosowane w wielu gałęziach przemysłu.  W sektorze spożywczym aluminium służy do wyrobu puszek do napojów gazowanych lub piwa. Twardsze stopy wykorzystuje się do budowy części samolotów, a nawet sprzętów sportowych. Aluminium stopione z magnezem wykorzystywane jest do budowy sprzętów AGD lub elementów samochodów. Natomiast glin ten połączony z krzemem posiada właściwości antykorozyjne, dlatego wykorzystywany jest do produkcji felg. Dziś trudno sobie wyobrazić świat bez aluminium. Niestety jego niewłaściwe składowanie może prowadzić do degradacji środowiska naturalnego. Aluminium można w niemal stu procentach poddać recyclingowi, więc warto oddawać je do wyspecjalizowanych skupów surowców.

Recycling aluminium – korzyści

Każde aluminium, które zgromadzimy w domu lub firmie można oddać na skup aluminium. Przyczyniamy się w ten sposób do popularyzacji recyklingu. Trzeba wiedzieć, że proces przetwarzania odpadów z aluminium jest złożony i długotrwały.  Jednak jego przetwarzanie się opłaca zarówno firmom, które recycling przeprowadzają jak i nam samym. Oddając puszki do skupu aluminium możemy tylko zyskać. Firmy prowadzące skup surowców wtórnych oferuje atrakcyjne stawki za kilogram surowca. Przyjmuje nie tylko puszki aluminiowe i opakowanie, ale też materiały budowlane, aluminiowe listwy, profile czy elementy konstrukcyjne. Dzięki temu osoba, która oddaje materiały do skupu może dodatkowo zarobić. Największą korzyścią z recyklingu aluminium jest jednak troska o środowisko naturalne. Mamy pewność, że nie trafi ono do lasu, czy na brzeg jeziora, ale zostanie przetworzone do ponownego użytku.

Skup złomu i metali kolorowych

Raf-Mar. FHU. Wodnicki R. to firma zajmująca się skupem złomu i metali kolorowych. Głównym celem przedsiębiorstwa jest przetwarzanie surowców wtórnych. W ramach swojej działalności specjaliści oferują skup metali takich jak miedź, mosiądz, brąz oraz aluminium. Przyjmują również złom żeliwny, cynk oraz ołów, w tym ołowiowe odważniki. Skupują również stal, w tym stal nierdzewną oraz żeliwo. Firma Raf-Mar zajmuje się również recyklingiem odpadów oraz transportem odpadów metalowych. Oferta obejmuje nie tylko skup, ale również zbieranie i transport złomu do punktów recyklingu.

Opracowanie:

Raf-Mar. FHU. Wodnicki R.

Kraków , Wadowicka 48a

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas