Artykuł sponsorowany Co wpływa na sprawność działania preizolowanych systemów rurowych?

Co wpływa na sprawność działania preizolowanych systemów rurowych?

Systemy rurowe są bardzo ważną częścią każdej instalacji sanitarnej. W przypadku instalacji ciepłowniczych oraz wodno-kanalizacyjnych do budowy rurociągów zazwyczaj wykorzystuje się rury preizolowane, pozwalające na bezawaryjne przesyłanie tych mediów. Sprawdź, co ma największy wpływ na dobrą sprawność systemów rurowych zbudowanych z rur preizolowanych.

Wysokiej jakości rury preizolowane

Jakoś zastosowanych do budowy rurociągów komponentów ma ogromne znaczenie zarówno dla trwałości, jak i bezawaryjnego działania całej instalacji. Rury powinny być dobrane odpowiednio, do transportowanego przez nie nośnika. W przypadku instalacji przesyłających wodę, takich jak rurociągi ciepłownicze czy instalacje wodno-kanalizacyjne, najlepszym rozwiązaniem jest wybór preizolowanych systemów rurowych. Ich produkcją zajmują się firmy takie jak Isoplus Polska. Ważne jest, aby pozostałe komponenty pasowały do wybranych rur, dlatego w ofercie tej firmy znajdziesz także mufy, systemy nadzoru nieszczelności i inne niezbędne komponenty oraz akcesoria do budowy systemów rurowych.

Wybierając rury do budowy instalacji, zwróć uwagę na to, czy spełniają one rygorystyczne wymagania narzucone przez europejskie normy. Rury preizolowane to najlepszy wybór w przypadku instalacji ciepłowniczych i wodnych, ponieważ cechuje je wysoka wytrzymałość, niskie straty ciepła i izolacyjność akustyczna. Są wyborem najlepszym dla klienta, a także naszej planety.

Systemy rur preizolowanych mogą różnić się od siebie materiałem, z którego zostały stworzone rury, ilością rur przesyłowych oraz zastosowaniem. W zależności od tego, czy rurociąg układać będziesz na zewnątrz budynku, czy w jego wnętrzu, komponenty powinny być odpowiednio dobrane, by nie uległy zniszczeniu np. przez niekorzystne warunki atmosferyczne. Co więcej, w ofercie producentów rur preizolowanych znajdziesz także rury o różnym stopniu giętkości – aby mieć pewność, że wybrałeś odpowiednie elementy, skorzystać z pomocy specjalistów.

Sposób przechowywania komponentów

Nieodpowiednie składowanie komponentów może przyczynić się do powstawania uszkodzeń oraz awarii instalacji. Z tego względu należy bezwzględnie przestrzegać wszystkich zaleceń producenta – zarówno tych dotyczących sposobu montażu, jak i rozładunku oraz przechowywania elementów systemu rurociągowego. Brak odpowiednich narzędzi do rozładunku może przyczynić się do powstania uszkodzeń w warstwie osłaniającej rury lub wgnieceń w warstwie izolacyjnej. Takie elementy nie mogą zostać użyte do budowy rurociągu, ponieważ prowadzić to będzie do awarii instalacji i przynieść może ogromne straty.

Rury preizolowane, podobnie jak mufy oraz inne elementy systemu rurowego powinny być składowane na równej, czystej i niezawilgoconej powierzchni. Należy również dobrze zabezpieczyć je przed działaniem czynników atmosferycznych. Jedynie wtedy masz pewność, że są one dobrej jakości i nadają się do budowy rurociągu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter