Artykuł sponsorowany Co warto wiedzieć przed oddaniem akumulatora na skup?

Co warto wiedzieć przed oddaniem akumulatora na skup?

Masz samochód i planujesz zmianę akumulatora? Zastanawiałeś się, co powinieneś zrobić ze starym egzemplarzem? Czy wiesz, że jest on jednym z najtrudniejszych odpadów w utylizacji? Akumulator ma w sobie liczne ołowiane części, toksyczne dla środowiska, a oprócz tego zawiera silnie stężony kwas siarkowy i tworzywo sztuczne. Z tego powodu konieczna jest jego utylizacja. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć przed oddaniem akumulatora na skup!

3 powody, dla których warto oddać swój akumulator na skup złomu

Mimo rosnącej świadomości szkodliwości składowania akumulatorów w nieodpowiednim miejscu, w dalszym ciągu duża grupa osób nie wie, dlaczego warto kierować się z nim na skup akumulatorów. Szwarzędz jest miastem, gdzie dostęp do takich usług jest powszechny.

Powody, dla których warto korzystać ze skupu złomu przy oddaniu akumulatora, są następujące:

  • Dbanie o środowisko naturalne poprzez zapobieganie przedostawaniu się szkodliwych substancji do gleby, a tym samym poprawienie stanu licznych ekosystemów.

  • Możliwość poddania akumulatora recyklingowi. Tworzone są one z metali i elektrolitów, które z powodzeniem można ponownie wykorzystać. Akumulator ma elementy żelazne, kadmowe, ołowiane i niklowe. Z kolei szkodliwe substancje chemiczne można w sposób profesjonalny poddać utylizacji.

Mimo powyższych korzyści istnieje jeszcze jeden argument, o którym warto wiedzieć. Oddanie akumulatora na skup wiąże się z możliwością zarobku. To, ile realnie pieniędzy można otrzymać, zależy od takich czynników jak rodzaj, wielkość i nasycenie pierwiastkami danego akumulatora. Tym samym, sprzedaż starego modelu jest korzystna i opłacalna. Przykładem miejsca, gdzie można skorzystać z takiej usługi, jest skup złomu stalowego i kolorowego Jarkor w Szwarzędziu.

Ceny w skupie akumulatorów w zależności od miejscowości

To, jaką kwotę można uzyskać przy oddaniu akumulatora na skup, zależy także od konkretnej lokalizacji. Różnice sięgają nawet kilkunastu procent, a średnio można otrzymać od 0,24 zł do 0,35 zł za kilogram.

Co ciekawe, cennik nie uwzględnia wartości podatku VAT, ponieważ w Polsce w takich miejscach obowiązuje tzw. odwrotne obciążenie, czyli to skup rozlicza VAT i odprowadza podatek od towarów i usług, a nie sprzedający. Istnieje jednak możliwość wystawienia faktury.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas