Artykuł sponsorowany Co warto wiedzieć przed kupnem drewna z tartaku?

Co warto wiedzieć przed kupnem drewna z tartaku?

Coraz większą popularność zdobywają meble i artykuły wykonywane z drewna na wymiar. W ten sposób możemy dostać produkt, który spełnia nasze wymagania, ale również jest solidny i trwały. Jednak nie wystarczy znaleźć zaufanego cieśli, często zobowiązani jesteśmy także do wizyty w tartaku i kupna odpowiedniej ilości drewna. Co zatem warto wiedzieć na ten temat, by jak najlepiej się przygotować do spotkania? Przekonajcie się sami.

Co musisz mieć przed wizytą w tartaku

Kupno drewna nie jest tak oczywistą sprawą. Zanim odbędziemy wizytę w tartaku, koniecznie trzeba mieć dopracowany projekt artykułu, który zamierzamy realizować. Warto go wcześniej dokładnie przeanalizować i zaznajomić się ze szczegółami.. To pozwoli wyliczyć liczbę metrów sześciennych, jaką będziemy potrzebować oraz kształt i wymiar poszczególnych drewnianych elementów, niezbędnych do wykonania przedmiotu. Pamiętajmy również, by zastanowić się nad klasą drewna, jaką chcemy nabyć. Jeśli mamy wątpliwości, to z pewnością specjaliści z tartaku wszystko wyjaśnią, jednak warto zrobić wcześniej ogólne rozeznanie z tematem.

Jak wybrać odpowiedni tartak

Kiedy już wiemy, jaki dokładnie drewniany artykuł chcemy stworzyć oraz ile drewna potrzebujemy do jego budowy, warto znaleźć odpowiedni tartak. Skupmy się na tym, aby oferował on transport drewna, co oszczędzi nam dodatkowych problemów z wynajęciem pojazdu do przewozu materiałów. W tym kontekście najlepiej znaleźć tartak zlokalizowany stosunkowo blisko miejsca produkcji mebli, gdyż dzięki temu koszt dostawy automatycznie będzie niższy. A chyba nikt z nas nie lubi przepłacać.

Zamówienie na kupno drewna

Jeśli chodzi o sam proces składania zamówień, to dobrze jest złożyć je z wyprzedzeniem, tak, aby oczekiwanie na drewno nie wydłużało niepotrzebnie czasu produkcji mebli, czy innych zamówionych drewnianych artykułów. Tartak w tym samym czasie może realizować wiele zamówień, zatem dobrze mieć pewność, iż nasz towar będzie dostarczony na czas. O ile to możliwie, warto również do tartaku zabrać ze sobą zaprzyjaźnionego cieślę, który podzieli się z nami swoim doświadczeniem oraz wskazówkami. “Klientom zawsze sugerujemy, aby składać zamówienie z co najmniej 10% zapasem. Podczas przycinania niemal zawsze część drewna ulega zmarnowaniu.” - mówi specjalista z tartaku DrewDrąg w woj. warmińsko-mazurskim.

Reasumując, przed samodzielnym kupnem drewna i wizytą w tartaku, warto wcześniej dokładnie przeanalizować projekty artykułów, które zamierzamy realizować. Ułatwi to dobór ilości poszczególnych elementów drewnianych w odpowiednim kształcie i rozmiarze. Pamiętajmy, aby znaleźć tartak blisko miejsca produkcji, co pozwoli oszczędzić na kosztach transportu oraz składajmy zamówienie z wyprzedzeniem i 10% zapasem, by uniknąć niepotrzebnych przestojów w pracy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas