Materiał Partnera Co warto wiedzieć o magnesach stosowanych w przemyśle?

Co warto wiedzieć o magnesach stosowanych w przemyśle?

W obecnych czasach magnesy znajdują zastosowanie praktycznie w każdej branży. Natomiast jeżeli chodzi o przemysł - tutaj stosuje je się jako testery metalu, środków chemicznych, jak i wiele innych. Można by powiedzieć, że są one niezbędne w przemyśle. Co warto wiedzieć o magnesach stosowanych w przemyśle? O tym w naszym artykule. Zachęcamy do przeczytania.

Jakie wyróżniamy rodzaje magnesów?

Wyróżniamy bardzo wiele rodzajów magnesów, które dzieli się na kilka grup. Pierwsza grupa magnesów ze względu na materiał, z jakiego są wykonane, to magnesy ferrytowe oraz neodymowe. Te pierwsze wykorzystuje się w domach, jak i w przemyśle, natomiast te drugie wyróżniają się dużo lepszymi własnościami magnetycznymi.

Wśród magnesów, które wyróżniają się charakterystycznym kształtem, wyróżniamy magnesy walcowe, pierścieniowe oraz płytkowe. Wspomnijmy tutaj również o tym, że z magnesów tworzy się także magnesy magnetyczne - soczewkowe i kwasoodporne.

Jak wybrać dobrą firmę zajmującą się tworzeniem urządzeń magnetycznych?

Wybierając firmę, zajmującą się tworzeniem urządzeń magnetycznych, warto zwrócić uwagę na dwie szczególnie ważne rzeczy: ofertę i opinie, jakimi firma się cieszy. Powinniśmy wybierać jedynie firmy, które cieszą się renomą, a także takie, które oferują szeroką ofertę produktów. Doskonałym przykładem może się okazać Magnepol. Firma z Warszawy specjalizuje się w produkcji urządzeń do separacji magnetycznej - w szczególności separatorów magnetycznych budowanych na bazie magnesów trwałych. W jej ofercie możemy znaleźć:

  • separatory do materiałów sypkich
  • magnesy i wyroby magnetyczne

Jakimi atutami wyróżniają się magnesy?

Wśród atutów magnesów możemy wymienić przede wszystkim możliwość podnoszenia ładunków metalowych o różnej wielkości czy wadze, a także komfort jego użytkowania. Magnesy wyróżniają się tym, że są w stanie udźwignąć bardzo ciężki ładunek z różnego podłoża - także z dnia rzeki. Między innymi to dlatego stosuje je się bardzo często na zewnątrz do różnego rodzaju prac.

Na sam koniec przyda się kilka słów podsumowania. Jak możemy wyżej zauważyć, istnieje kilka rzeczy, które warto wiedzieć o magnesach stosowanych w przemyśle. Warto również pamiętać o odpowiednim wyborze firmy, zajmującej się produkcją takich urządzeń. Zdecydowanie warto podjąć współpracę z Magnepol w tym zakresie - na pewno nie pożałujemy tego wyboru. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą firmy z Warszawy.

Opracowanie:

Magnepol Sp. z o.o.

Borzęcin Duży , Warszawska 843

Podziel się