Materiał Partnera Charakterystyka i zastosowania tektury falistej

Charakterystyka i zastosowania tektury falistej

Tektura falista jest wytrzymałym materiałem znajdującym szerokie zastosowanie. Jest wykorzystywana w handlu i produkcji, także w codziennym użyciu przez gospodarstwa domowe. Na ogół jest używana do pakowania przedmiotów, np. na czas ich transportu lub magazynowania. Doskonale zabezpiecza delikatne produkty, dzięki czemu stosuje się ją w dystrybucji. Może być wykorzystywana jako materiał plastyczny, do wykonywania dekoracji i zabawek. Poznaj ją!

 

Charakterystyka tektury falistej

Tektura falista jest wyjątkowo chętnie wykorzystywanym materiałem w opakowalnictwie. Jest to bardzo gruby i wytrzymały materiał papierniczy. Może być stosowana do wyrobu kartonów dla branży przemysłowej i żywnościowej. Cechuje się:

  • uniwersalnością,
  • wytrzymałością,
  • lekkością,
  • biodegrowalnością.

 

Jak wskazują specjaliści firmy MAKART-BOX BOJAKOWSCY, jest ona produkowana z papieru, a właściwie z masy papierniczej. Jej skład może się różnic u różnych producentów. Również struktura tektury jest zróżnicowana – może się składać z warstw płaskich oraz warstw falowanych. Dzięki temu tworzone z niej kartony są sztywne i odporne na zniekształcenia. Zdarza się, że do je wyprodukowania wykorzystuje się masę specjalistyczną, która sprawia, że tektura jest odporna na ogień, tłuszcz oraz wodę.

 

Rodzaje i zastosowanie tektury falistej

Współcześnie na rynku występuje kilka rodzajów tektury falistej, mianowicie:

  • tektura falista dwuwarstwowa – składa się z gładkiej oraz pofalowanej warstwy. Doskonale sprawdza się w firmach kurierskich, magazynach oraz hurtowniach. To materiał ekologiczny i biodegradowalny,
  • tektura falista trzywarstwowa – składa się z dwóch gładkich arkuszy oraz jednej pofalowanej warstwy między nimi. Jest bardzo wytrzymała, stosowana w produkcji przekładek, stosowanych podczas pakowania kruchych i delikatnych przedmiotów,
  • tektura falista pięciowarstwowa,
  • tektura falista wielowarstwowa (do nawet 7 warstw).

 

Tektura falista jest stosowana jako materiał do przeprowadzki, gdyż doskonale chroni przedmioty podczas transportu. Sprawdza się jako materiał wypełniający puste przestrzenie w kartonach i jako separator bezpiecznie oddzielający od siebie delikatne i kruche przedmioty. Ułożona na podłodze chroni ją przed zarysowaniami oraz zabrudzeniami, amortyzuje ewentualne upadki z wysokości.

 

Materiał ten jest ponadto świetnym podkładem podłogowym, który wyrównuje posadzkę. Niweluje on zagłębienia, jest doskonałym izolatorem akustycznym oraz termicznym. Może być elementem dekoracyjnym, służy do wykonania wielu różnych elementów plastycznych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas