Artykuł sponsorowany Butelki, słoiki i inne. Rodzaje opakowań na kosmetyki

Butelki, słoiki i inne. Rodzaje opakowań na kosmetyki

Oferta produktów kosmetycznych w sklepach jest ogromna i nieustannie się rozszerza. Kremy do twarzy, balsamy, olejki, sera. Do tego dochodzą jeszcze produkty dbające o naszą higienę np. żele pod prysznic, czy szampony.  Wszystkie te produkty są pakowane w innego rodzaju opakowania ze względu na swoją konsystencję, czy przeznaczenie. Zobacz, jakie opakowania plastikowe stosuje się w branży kosmetycznej i jakie są ich zalety.  

Dlaczego warto wybierać plastikowe opakowania?

Plastik jest materiałem powszechnie używanym w branży kosmetycznej. Wynika to z jego właściwości. Dzięki niemu opakowania są trwałe, a produkt jest zabezpieczony przed wilgocią i promieniami słonecznymi. W przeciwieństwie do opakowań szklanych, kosmetyki zamknięte w plastikowych butelkach, czy słoiczkach są lekkie. To tworzywo jest niezwykle uniwersalne — można z niego stworzyć wiele różnych rozmiarów i kształtów opakowań do kosmetyków. Co więcej, plastik można łatwo ozdabiać na wiele różnych sposobów. Specjalista z firmy Novo-Pak mówi:

„Plastik niestety nadal kojarzony jest z zanieczyszczaniem planety, jednak prawda jest taka, że obecne opakowania z tego materiału nie muszą być szkodliwe dla środowiska. Dzięki rozwiniętej technologii nasze opakowania są biodegradowalne. Firmy decydujące się na takie produkty, mogą być w pełni ekologiczne i działać etycznie”.

Słoiki i słoiczki — kiedy są dobrym wyborem?

Jednymi z najczęściej spotykanych na półkach opakowań kosmetycznych są słoiczki. Najczęściej znajdziemy w nich kremy do twarzy na noc lub na dzień, a także kremy pod oczy. Oprócz kosmetyków pielęgnacyjnych można w nich przechowywać kosmetyki kolorowe np. pudry lub rozświetlacze. Największą zaletą słoików jest to, że konsument może sam dozować porcję produktu. Producenci, którzy chcą spakować swoje kosmetyki w ten rodzaj opakowania, powinni mieć na uwadze konsystencję — zbyt rzadki produkt w słoiczku nie jest dobrym wyborem. Słoiki są małe i zgrabne, dzięki czemu można łatwo zabrać je ze sobą w podróż. Szczelne zamknięcie zapewnia nakrętka. Jeśli chodzi o design, słoiki można ozdobić na wiele różnych sposobów np. przez metalizację.

Plastikowe butelki na kosmetyki

Nazwa jest jedna, ale rodzajów, kształtów i nakrętek jest wiele. Plastikowe butelki są często wybieranym opakowaniem ze względu na swoją uniwersalność. W sklepach znajdziemy wiele różnych pojemności, a także ciekawie wyprofilowanych butelek, jak np. butelki na kremy przeciwsłoneczne, dzięki czemu wygodnie trzyma się je w dłoniach. Butelki kosmetyczne są najczęściej przejrzyste, dzięki czemu można zobaczyć ile produktu pozostało w środku. To, co jest najbardziej atrakcyjne przy wyborze butelki, jako opakowania produktu to kilka możliwości nakrętek. Może to być pompka, flip-top, pipetka, lub tradycyjna nakrętka. Wszystko w zależności od tego, co będzie znajdowało się w środku. Plastikowe butelki są szczelne, lekkie funkcjonalne i chronią produkt przed czynnikami zewnętrznymi. O design tego opakowania można zadbać naklejając na niego etykietę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter