Artykuł sponsorowany Brama manualna czy automatyczna - która opcja lepiej się sprawdzi?

Brama manualna czy automatyczna - która opcja lepiej się sprawdzi?

Posiadając dom jednorodzinny, musimy zadbać o wszystkie aspekty – tak, aby w każdym calu było nam jak najwygodniej. Jednak nie chodzi tu jedynie o samo mieszkanie, ale również o posesję. Wjazd na nią będzie wykorzystywany przez nasz samochód niejednokrotnie. Przyjrzyjmy się zatem, co będzie dla nas wygodniejsze i bardziej opłacalne - brama wjazdowa manualna czy automatyczna.

Prosta brama manualna 

Wykorzystuje siłę naszych mięśni i wiąże się z koniecznością dodatkowego opuszczenia pojazdu przed wjechaniem na podwórko. Najczęściej spotkamy się z bramami skrzydłowymi oraz przesuwnymi, z czego to pierwsze rozwiązanie jest zdecydowanie prostsze w obsłudze i nie wymaga aż takiego wysiłku. 

Brama automatyczna – wygodniejsza alternatywa? 

Mimo że wymyślona została dużo wcześniej, spopularyzowała się dopiero w XXI wieku. To wygodna alternatywa, pozwalająca wykorzystać elektronikę, aby odciążyć nasze ręce. Możemy zakupić ją w dwóch wariantach – albo cały komplet, albo osobny napęd do bramy. 

Dla kogo jakie rozwiązanie? 

Brama manualna to głównie aspekt finansowy. Jest o wiele tańsza, choć mniej wygodna. Stosuje się ją, gdy w niedługim czasie mamy zamiar wymieniać całe ogrodzenie - łatwiej ją zdemontować. Podobnie zresztą, gdy nie korzystamy z samochodu, tylko poruszamy się komunikacją miejską.

Brama automatyczna natomiast to wybór dla ludzi, którzy cenią wygodę. Wymaga wprawdzie odpowiedniego montażu, ale warto ją wybrać, jeśli codziennie użytkujemy samochód. Szczególnie się sprawdzi przy ruchliwych ulicach, gdzie wysiadanie z samochodu i otwieranie bramy manualnej byłoby zwyczajnie niebezpieczne. Jest także gwarancją bezpieczeństwa posiadłości - trudniej ją sforsować ewentualnym włamywaczom. 

Gdzie zakupić bramę automatyczną? 

Tak jak już wcześniej zostało wspomniane, bramy automatyczne są propozycją istniejącą w dwóch wariantach - całego kompletu oraz samego napędu do bramy. Ten drugi montuje się, gdy mamy już bramę manualną lub samą bramę mamy zamiar dokupić oddzielnie. Firma PM Serwis 24 dostarczy wysokiej jakości automatów do bram oraz przeprowadzi ich profesjonalny montaż. Dzięki wyborowi tej firmy będziemy mieli pewność, że otrzymamy niezawodny sprzęt, a w dodatku profesjonalnie wykonaną usługę, nie bojąc się tym samym o ewentualną awarię w najmniej oczekiwanym momencie. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas