Artykuł sponsorowany Bez jakich sprzętów i urządzeń nie może się obyć przemysłowy zakład obróbczy?

Bez jakich sprzętów i urządzeń nie może się obyć przemysłowy zakład obróbczy?

Obróbka metali to jedna z tych branż, które były, są i będą potrzebne. Zakłady specjalizujące się w takiej obróbce na dobre wpisały się w gospodarczą mapę naszego kraju i mimo ciągłego postępu technologicznego popyt na ich usługi wcale nie maleje. Jednak, aby mogły sprawnie funkcjonować i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów muszą ciągle inwestować w ludzi i park maszynowy. Sprawdźmy więc jakie urządzenia i sprzęty są w takiej firmie niezbędne.

 

Jak dobrać wyposażenie zakładu obróbczego?

 

Obróbka skrawaniem to jedna z najbardziej rozpowszechnionych technik wytwarzania detali metalowych. Zakres prac oferowanych w zakładach obróbczych jest bardzo szeroki i obejmuje obróbkę metalu na wiele sposobów. Metodami najczęściej stosowanymi są: przecinanie, toczenie, frezowanie, gwintowanie, szlifowanie czy wiercenie. Każde z tych działań wymaga zastosowania innego rodzaju urządzeń. Dlatego profesjonalny zakład obróbczy powinien posiadać kompleksowo wyposażony park maszynowy. Jak wyjaśnia ekspert firmy Bulmach, której specjalizacją jest sprzedaż obrabiarek do metalu:

 

Odpowiednio wyposażony zakład obróbczy to taki, który dysponuje szeroką gamą urządzeń umożliwiających wykonanie każdego zlecenia, niezależnie od stopnia jego trudności. Do maszyn niezbędnych takiej firmie należy zaliczyć obrabiarki do metalu. Oferta obrabiarek jest bardzo duża, a wybór konkretnych modeli zależy od wielu czynników m.in. wielkości zakładu, zakresu oferowanych usług czy rodzaju obrabianych metali. Wśród najczęściej wykorzystywanych obrabiarek są tokarki. Tokarki pozwalają na obróbkę elementów kulistych i walcowatych. Szeroki wachlarz modeli obejmuje tokarki uniwersalne oraz przeznaczone do zakładów wytwarzających duże serie detali tokarki CNC. Frezarki to po tokarkach najbardziej rozpowszechnione urządzenia skrawające. Swoją popularność zawdzięczają temu, że mogą być wyposażane w narzędzia wieloostrzowe i temu, że osiągają wysokie parametry skrawania. Kolejną grupą, z którą zetkniemy się w praktycznie każdym zakładzie, są przecinarki taśmowe, pozwalające na szybkie i precyzyjne cięcie wszystkich rodzajów metali.

 

Jakie wyposażenie dodatkowe powinno się znaleźć w zakładzie obróbczym?

 

Choć najważniejszymi maszynami w zakładzie obróbczym są wszelkiego rodzaju obrabiarki, to istnieje szereg urządzeń dodatkowych, w które musi być wyposażony park maszynowy takiej firmy. Znaczną ich grupę stanowią urządzenia pomiarowe, a także narzędzia i akcesoria do obrabiarek m.in. płytki skrawające, noże tokarskie zwykłe, składane, oprawkowe, uchwyty mocujące, kasetki, frezy, narzynki, rozwiertaki, wiertła, ściernice czy imadła (precyzyjne, maszynowe, szlifierskie, ślusarskie). Inwestując w opcjonalne wyposażenie do obrabiarek, można znacząco podnieść efektywność pracy tych maszyn oraz zwiększyć komfort ich obsługi. Ważnym czynnikiem wpływającym na uzyskanie ciągłości pracy jest zapewnienie odpowiedniej liczby części zamiennych do posiadanych urządzeń. Dzięki temu usunięcie awarii lub wymiana wyeksploatowanego podzespołu nie spowoduje znaczących przerw w pracy, a tym samym strat spowodowanych przestojem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas