Artykuł sponsorowany Barierki techniczne - poznaj ochronne elementy infrastruktury drogowej i nie tylko

Barierki techniczne - poznaj ochronne elementy infrastruktury drogowej i nie tylko

Barierki techniczne to pojęcie, które dla wielu osób brzmi dość obco pomimo faktu, że z tego typu elementami każdy z nas spotyka się na co dzień, zwłaszcza na ulicach i chodnikach, ale nie tylko. Warto zatem dowiedzieć się czym właściwie są barierki techniczne i gdzie stosujemy je najczęściej, a także w jaki sposób zwiększają one nasze bezpieczeństwo?

Barierki techniczne bez tajemnic

Choć prawdopodobnie mijamy je kilkukrotnie w ciągu dnia, nie mamy zazwyczaj świadomości, że barierki techniczne ustawione na drogach, chodnikach, lotniskach, dworcach, parkingach, a niejednokrotnie także w fabrykach lub w magazynach, stanowią konstrukcje, których głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa ludziom poruszających się ciągami pieszo-jezdnymi, ale także wydzielanie określonej przestrzeni, wygradzanie ciągów komunikacyjnych, optyczne prowadzenie ruchu, oznaczanie obiektów znajdujących się w skrajni drogi, a także zabezpieczanie miejsc pracy, maszyn, budynków itp. Warto przy tym pamiętać, że producenci barierek technicznych, tacy jak firma TRSteel Radosław Taranowski, oferują swoim klientom elementy o zróżnicowanej konstrukcji, zarówno o wymiarach standardowych, jak i barierki techniczne produkowane na indywidualne zamówienie klienta, przy czym do konstrukcji zamawianych najczęściej zaliczyć należy elementy segmentowe (np. bariery szczeblinkowe, barierki z poprzeczką lub bez, itp.) i łańcuchowe (występują w postaci słupków połączonych łańcuchami).

Jakie warunki muszą spełniać barierki techniczne

Zadania jakie pełnią barierki techniczne sprawiają, że muszą one spełniać szereg wymogów, gdzie konstrukcje tego typu powinny przede wszystkim charakteryzować się wysokim poziomem wytrzymałości, a także odpornością na uszkodzenia mechaniczne, w związku z czym elementy tego typu wykonuje się przede wszystkim ze stali (zazwyczaj są to rury o średnicach 48,3mm, 60,3mm, 76,1mm i 114,3mm). Dodatkowo ich powierzchnia musi zostać zabezpieczona przed korozją, tak aby zmniejszyć ich wrażliwość na wilgoć oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia ognisk rdzy. Realizowane jest to najczęściej poprzez proces ocynkowania, co nie wyklucza jednak malowania powierzchni (barierki techniczne mają zazwyczaj barwy biało-czerwone lub żółto – czarne, a w celu zwiększenia widoczności konstrukcji stosowane mogą tu taśmy odblaskowe lub nieodblaskowe). Niezwykle istotna jest tu również prostota i szybkość montażu, a także demontażu. Warto bowiem pamiętać, że barierki ustawiane mogą być gruncie oraz na ławach fundamentowych, ale także montowane w formie elementów przykręcanych do podłoża za pomocą śrub lub jako konstrukcje wyjmowane, które ustawiane są w tulejach wtykowych.

Barierki techniczne stanowią konstrukcje niezbędne w wielu miejscach, zarówno na drogach i chodnikach, jak i na parkingach, a nawet na terenach zakładów pracy lub magazynów, są to bowiem elementy niezwykle uniwersalne w zastosowaniu i skuteczne w działaniu. Ważne przy tym jednak jest, aby postawić na barierki od renomowanego producenta, który posiada doświadczenie w branży, a dodatkowo w razie potrzeby może zaoferować możliwość zakupu barierki na indywidualne zamówienie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter