Materiał Partnera
Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając system zasilania awaryjnego?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając system zasilania awaryjnego?

Dzięki nowoczesnym systemom zasilania awaryjnego, mamy zagwarantowany dostęp do energii elektrycznej w każdej sytuacji. Takie zasilanie gwarantowane zabezpiecza nas przed skutkami awarii sieci elektrycznej i pozwala kontynuować pracę, nawet po zerwaniu linii elektrycznej. Co powinniśmy wiedzieć na temat takie zasilania? Na co warto jest zwrócić uwagę, kiedy je wybieramy?

Ciągłość zasilania

Najważniejszym celem zakładania systemu zasilania awaryjnego jest utrzymanie ciągłości zasilania. To bardzo ważne w każdym dużym zakładzie produkcyjnym – bez zabezpieczenia w postaci takiego systemu, awaria sieci elektrycznej może po prostu całkowicie zatrzymać naszą produkcję. Ale bardzo duże znaczenie ciągłość zasilania ma także poza zakładami produkcyjnymi – na przykład w serwerowniach czy w biurach, gdzie nagłe wyłączenie komputera może skończyć się utratą jakiś cennych danych. System zasilania awaryjnego działa na kilka sposobów – jego najważniejszym zadaniem jest dostarczenie energii elektrycznej, kiedy główne źródło zasilania odmówi posłuszeństwa. Jednak większość takich systemów zajmuje się także wytwarzaniem energii z alternatywnych źródeł. Dlatego taka instalacja jest wyposażona we własne agregaty dostosowane do potrzeb danego budynku. Kompleksowe usługi związane z zasilaniem gwarantowanym oferuje przedsiębiorstwo Comex S.A. Firma cieszy się ogromnym uznaniem wśród swoich klientów – istnieje od 1987 roku. Ma na swoim koncie niezliczone realizacje systemów zasilania gwarantowanego – wykonanych od A do Z.

Jak wybrać system zasilania awaryjnego?

Każdy system zasilania awaryjnego składa się z szeregu różnych, powiązanych ze sobą urządzeń. Wszystkie elementy mają tutaj duże znaczenie. Dlatego, zamiast działać na własną rękę, lub korzystać z usług niesprawdzonych firm, lepiej powierzyć wykonanie takiego systemu zasalania gwarantowanego prawdziwym fachowcom. W końcu zasilanie awaryjne musi być niezawodne – to nasza ostatnia eska ratunku w kryzysowej sytuacji. Warto zwrócić uwagę na system automatycznego załączania rezerwy – to on „odpala” alternatywne zasilanie, kiedy pojawiają się problemy z siecią elektryczną. Taki system powinien być bardzo przemyślany, by wykluczyć zakłócenia i zwarcia. Bardzo istotne są także oczywiście parametry zasilaczy awaryjnych – powinny być one dopasowane do potrzeb konkretnej firmy – zasilacz nie może być przeciążony. Dość częstym błędem jest też używanie zbyt silnego zasilacza – nie ma sensu używać elementu, który nie zostanie w pełni wykorzystany. Dlatego, tworząc zasilanie awaryjne, powinniśmy polegać na sprawdzonej firmie.

Opracowanie:

Comex S.A.

Gdańsk , Galaktyczna 37

Podziel się