Materiał Partnera
Kontenery i pojemniki na odpady komunalne – charakterystyka

Kontenery i pojemniki na odpady komunalne – charakterystyka

Nadprodukcja śmieci stanowi we współczesnym świecie prawdziwy problem, zwłaszcza w miastach oraz dużych metropoliach. Dlatego tak ważnym jest odpowiednie zabezpieczenie osiedli poprzez dostarczenie odpowiednich kontenerów i pojemników na odpady komunalne. Powinny być przede wszystkim trwałe oraz solidne. Czym jeszcze powinny się charakteryzować?


Trwałe, wytrzymałe oraz wygodne w użytkowaniu, kontenery i pojemniki na odpady komunalne pozwalają utrzymać czystość w miastach i na osiedlach. Specjalne uchwyty oraz odpowiednie wyprofilowanie sprawiają, że ich obsługa jest szybka i sprawna. Sprawdźmy, czym się charakteryzują.

Wszechstronność zastosowania

Dzięki różnorodności dostępnych rozmiarów, kontenery oraz pojemniki na odpady komunalne mogą być stosowane do zbierania odpadów nie tylko z domów jednorodzinnych, lecz również hoteli lub urzędów. Rozmiar kontenera możemy dobrać zatem do indywidualnych potrzeb.

Wytrzymałość

Inną charakterystyczną cechą omawianych kontenerów jest ich wytrzymałość, którą zawdzięczają wykonaniu z odpowiednich, trwałych materiałów. Produkowane ze stali i dodatkowo cynkowane ogniowo, są odporne na korozję oraz mechaniczne uszkodzenia. Możemy wybierać z różnego rodzaju stali: nierdzewnej, trudnościeralnej, ocynkowanej lub czarnej. Tego typu kontener zapewni obniżenie masy, zachowując jednocześnie wytrzymałość produktu. Odporność na uszkodzenia wzmacniają wytłoczenia boków o dużej głębokości. Uzyskana w trakcie wytwarzania gładkość powierzchni utrudnia przyklejanie się śmieci. Szczególną popularnością cieszą się pojemniki firmy MJB. Trwałość oraz solidność wykonania, a także zewnętrzna estetyka, to ich główne cechy. 

Łatwość obsługi

Kontenery oraz pojemniki na odpady komunalne to urządzenia niezwykle łatwe w obsłudze, co zawdzięczają szeregowi udogodnień i rozwiązań, stworzonych z myślą o ich użytkownikach. Ciężar pokrywy jest równoważony sprężynami, a pochylenie boków zapewnia łatwiejszy rozładunek. Nie musimy się martwić i podtrzymywać półotwartej pokrywy; zrobi to za nas specjalny mechanizm. Łatwo jest je utrzymać w czystości, gdyż są wyposażone w otwór spustowy, zamykany nakrętką. Dzięki dostatecznej ilości uchwytów, współpracują one z różnymi systemami rozładunku, a koła o dużej nośności, z możliwością pełnego obrotu, zapewniają dużą mobilność pojemnika. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników kontenery są także wyposażone w specjalne listwy, chroniące przed wypadkami.  

Podziel się