Materiał Partnera
Jak zrobić własny lakier do precyzyjnego zdobienia paznokci DIY w domu?

Jak zrobić własny lakier do precyzyjnego zdobienia paznokci DIY w domu?

Dostępne w drogeriach lakiery często nie spełniają Twoich oczekiwań. Są za mało nasycone kolorami lub drobinkami, a ich pędzelki uniemożliwiają precyzyjne nakładanie koloru. Specjalnych lakierów do zdobień jest bardzo mało i żeby znaleźć szeroki wybór, zwykle trzeba szukać w specjalistycznych hurtowaniach, zaopatrujących sklepy z akcesoriami do manikiuru. W jaki sposób możesz zrobić własny lakier do zdobienia?

Czego będziesz potrzebowała?

Do własnoręcznego przygotowania lakieru do paznokci, potrzebne będzie kilka podstawowych produktów. Pierwszym z nich jest baza, za którą może posłużyć duży lakier bezbarwny lub odżywka do paznokci. Oprócz tego przyda się brokat, złoty spray do ozdób świątecznych oraz kilka starych, błyszczących cieni do powiek. Ostatnią rzeczą, którą musisz kupić, są małe słoiczki na lakiery do paznokci oraz nakrętki posiadające precyzyjne końcówki (tyle ile lakierów planujesz zrobić). Pędzelki  do precyzyjnych zdobień można zamówić prosto od producenta np. DANPOL, który od lat zajmuje się ich profesjonalnym wytwarzaniem. Podstawową czynnością jest rozlanie bezbarwnego lakieru do mniejszych słoiczków (mniej więcej do połowy wysokości), w których będziesz uzyskiwała nowe produkty.Złoty lakier do zdobienia

W pierwszej buteleczce powstanie intensywny, złoty lakier, który pozwala na stworzenie niesamowitych konturów. Żaden z lakierów drogeryjnych nie da takiego efektu. Do wcześniej nalanego bezbarwnego lakieru należy dodać dużą ilość złotego spreju, a następnie dokładnie wymieszać za pomocą wykałaczki. Intensywność koloru będzie zależała od ilości spreju. Na rynku istnieją również złote jadalne farby w aerozolu, które nie będą toksyczne. Po sporządzeniu odpowiedniej mieszanki, słoiczek należy zakręcić. Do tego typu lakieru najlepsza będzie nakrętka z możliwie jak najcieńszym pędzelkiem.

Lakiery metaliczne

Metaliczne lakiery uzyskasz po zmieszaniu bezbarwnego z cieniem do powiek. Wybrany kolor błyszczącego cienia wydłub z paletki i dokładnie rozkrusz. Następnie proszek wsyp do słoiczka z lakierem bezbarwnym i wymieszaj tak, jak w pozostałych przypadkach. Tego typu lakiery będą metaliczne lub lekko opalizujące, w zależności od ilości użytego cienia.

Lakier z drobinkami

Do przygotowania lakieru z drobinkami potrzebny będzie brokat w wybranym przez Ciebie kolorze. Najbardziej uniwersalny jest złoty, srebrny, niebieski oraz czerwony. W drogerii można zakupić gotowe brokatowe lakiery, jednak nie tylko mają nieprecyzyjne pędzelki, ale przede wszystkim ilość drobinek zwykle jest niewystarczająca. Im bardziej rozdrobiony brokat, bym lepiej nasycony będzie kolor. Warto stosować specjalny brokat do zdobienia paznokci, gdyż zwykły może ulec rozpuszczeniu. Do wcześniej wypełnionych w połowie słoiczków, przesyp mniej więcej tyle samo brokatu i wymieszaj wykałaczką. Ważne jest, aby dobrze rozmieszać substancję, gdyż mogą powstawać grudki. Jeśli lakier ma służyć do wypełniania kolorem, wybierz pędzelki o szerszej średnicy. W przypadku dużych drobinek nie sprawdzą się bardzo cieniutkie pędzelki, gdyż brokat będzie z nich spływał i zostawał w buteleczce.

Opracowanie:

Danpol Danielak sp.j

Ożarów Mazowiecki , Poznańska 129 lok. 133

Podziel się